Większość bieżni elektrycznych uznanych marek Nordictrack oraz Proform jest kompatybilnych z innowacyjną aplikacją iFit (dostępną zarówno na Androida jak i IOS). Przez jej zainstalowanie użytkownik uzyskuje dostęp do platformy, która niesie ze sobą szereg funkcjonalności.

 

Aplikacja iFit w bieżni

Przede wszystkim umożliwia ona śledzenie aktywności 24h na dobę – dotyczy to m.in. liczby wykonanych kroków, ilości spalonych kalorii, ilości spożytych kalorii a nawet analizy jakości snu.  Dane są na bieżąco gromadzone i synchronizowane, w każdej chwili użytkownik może skorzystać z analiz i wykresów, co da mu jasny obraz efektywności czynionych wysiłków i korygowania celów z nimi związanych. Dane zapisywane są w jednym miejscu w chmurze, dzięki czemu czytane są nie tylko z bieżni, ale np. z opasek monitorujących aktywność czy aplikacji gromadzących dane dotyczące spożywanego pożywienia.

Aplikacja iFit w bieżni

 

Aplikacja ta pozwala też znacznie urozmaicić treningi na bieżni – i na tym aspekcie się skupimy. Użytkownik może bowiem korzystać z wirtualnych tras biegowych na świecie, zarówno gotowych, jak i tworzonych samodzielnie w oparciu o Google Maps i Google Street View. Użytkownik ma wówczas podgląd na trasę w Street View i czuje się zupełnie tak, jakby przemierzał właśnie ulice Paryża, by za chwilę znaleźć się w Tokio. Co więcej, specjalna technologia dopasowuje kąt nachylenia blatu bieżni do ukształtowania terenu. Dane z takiego treningu są automatycznie zapisywane w chmurze.

Aplikacja iFit w bieżni

 

Ponadto użytkownik może skorzystać ze specjalnych treningów opracowanych na potrzeby osiągnięcia danego celu, jak np. spalenie tkanki tłuszczowej bądź przygotowanie do maratonu, półmaratonu bądź wyścigu.

Poza tym użytkownik otrzymuje dostęp do różnych programów żywieniowych (np. odchudzanie, oczyszczanie), dzięki którym szybciej może osiągnąć swoje cele.

 

 

Zobacz również:  Przyciski szybkiego wyboru prędkości i nachylenia  |  Jaki sprzęt wybrać do treningów w domu?  |  Zalety bieżni  |  Bieżnie wielokierunkowe

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało