Bieżnie są sprzętem uniwersalnym – bez ograniczeń wiekowych. Dotyczy to zarówno możliwości przeprowadzania treningu przez osoby starsze jak i przez dzieci.

Dziecko, widząc trenujących rodziców (rodzeństwo) również chce spróbować swoich sił – w większości nie ma przeciw temu przeciwwskazań. Oczywiście, powinno ćwiczyć pod okiem osoby dorosłej, która dopilnowałaby bezpieczeństwa dziecka (co wiąże się z rozkładaniem bieżni jak i z ustawianiem prędkości, by dziecko ustawiając ją sobie samodzielnie na zbyt wysoką nie zrobiło sobie krzywdy). Ćwiczenia dziecka na bieżni nie powinny przekroczyć 30 minut.

Ciekawostką jest, że bieżnie są wykorzystywane przy rehabilitacji ruchowej dzieci z zespołem Downa – badania wykazały bowiem, iż treningi na bieżni rozwijają zdolności motoryczne. Często stosowane są już u małych dzieci, dzięki czemu te szybciej uczą się chodzić.

Na rynku dostępne są również specjalne mini-bieżnie, dedykowane specjalnie dla najmłodszych. Są kolorowe i rozmiarowo dostosowane do wykorzystania przez maluchów, dzięki czemu dzieci bardzo chętnie z niej korzystają. Mają metalową ramę, ale i wykończenia z pianki, dzięki którym są dla dzieci bezpieczne. Mają wbudowane liczniki, dzięki którym bieżnia jest bardziej „profesjonalna”. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-11 lat, powinny one jednak korzystać z nich również pod nadzorem opieki dorosłej.

Bieżnia i dzieci

 

Źródło

 

Zobacz także  Bieganie i ciąża  |  Bieżnie i ograniczenia wiekowe  |   Wymiary pasa biegowego  |  A może trenażer?   |  York Fitness T101 Heritage

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało