Smarowanie blatu bieżni jest niezbędnym warunkiem jej właściwego funkcjonowania. Zapobiega niszczeniu się pasa, blatu oraz silnika. Zapewnia płynność pracy urządzenia i jego właściwe funkcjonowanie przez długi okres czasu.

Aby nasmarować bieżnię należy nałożyć niewielką ilość środka do smarowania na szmatkę (w niektórych modelach dołączany jest specjalny dozownik do smarowania, wtedy należy posłużyć się bezpośrednio nim, zamiast szmatką; tutaj można dać zdjęcie smaru w spray’u z dozownikiem) i przeciągnąć nią wzdłuż długości pomostu bieżni (pod pasem). Należy zwracać uwagę na to, by środek smarujący nakładać jak najbliżej środka pomostu. Dla sprawdzenia poziomu nasmarowania, należy przesunąć dłonią wzdłuż blatu (jak najbliżej środka). Jeśli dłoń pokryta będzie delikatną warstwą środka, nie ma konieczności ponownego smarowania, jednakże jeśli dłoń pozostanie sucha, powinno się czynność powtórzyć, używając większą ilość środka smarującego. Nie powinno się jednak nakładać zbyt grubej warstwy smaru, jako że może to być powodem ślizgania się pasa biegowego na rolkach napędowych jak również przegrzewania się silnika, ze względu na gromadzenie się smaru na rolkach i zwiększanie oporu.
Środek smarujący można dostać w większości sklepów mających bieżnie w swojej ofercie.

Smarowanie blatu bieżni

 

 

Po rozłożeniu smaru, należy uruchomić bieżnię i przez chwilę chodzić od lewej do prawej krawędzi bieżni, aby równomiernie rozłożyć smarowidło.

UWAGA. Smarując bieżnię należy odłączyć ją ze źródła zasilania. Bieżnia nie powinna być wtedy w ruchu, gdyż istnieje ryzyko przytrzaśnięcia/zmiażdżenia/ucięcia palców.

Zobacz również: Konserwacja bieżni  |  Czyszczenie bieżni  |  Regulacja napięcia pasa bieżni  |  York Fitness T110 Active  |  York Fitness T100

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Trackbacks

  1. Lut 8th, 2018 7:00