Jedną z korzyści, jakie przynosi bieganie i regularne treningi na bieżni jest zwiększenie libido 🙂
Jak wykazują badania, bieganie sprawia, że dużo częściej myślimy o seksie (do myślenia o seksie podczas joggingu przyznaje się co dziesiąty mężczyzna i co piąta kobieta). Według tych samych badań (które opublikowane zostały w Daily Telegraph, a respondentami było tysiąc osób uprawiających i tysiąc nie uprawiających joggingu) osoby trenujące bieganie mają dużo intensywniejsze życie seksualne – 10% biegaczy deklarowało, że ma stosunki seksualne codziennie, zaś wśród nie biegających, aż 25% przyznało, że seks uprawia raz w miesiącu lub rzadziej.

Inne badania, przeprowadzone dla uniwersytetu Harvarda na grupie 100 mężczyzn wykazało, że Ci, którzy biegają 3 razy w tygodniu byli o 30% mniej narażeni na zaburzenia erekcji. Ma to związek z faktem, że bieganie udrażnia naczynia krwionośne, co ma kluczowe znaczenie dla udanego życia seksualnego każdego mężczyzny. Te same badania wykazują, że aktywni sportowo mężczyźni mają zazwyczaj w łóżku formę mężczyzn o pięć lat młodszych (a połączenie tego ze zdrową dietą i niepaleniem może odmłodzić kochanka nawet o 10 lat).

Ponadto bieganie bardzo pozytywnie wpływa na układ krwionośny i pracę serca, płuc i na ogólną wytrzymałość organizmu – która w pożyciu seksualnym odgrywa niebagatelną rolę. Bieganie to także lepsza sylwetka i większa atrakcyjność w oczach partnera. Wytwarzane podczas biegu endorfinie korzystnie wpływają na nastrój i rozbudzenia erotycznej atmosfery . Wpływa też na lepszy i zdrowszy sen, który z kolei zwiększa produkcję testosteronu – hormonu odpowiadającego między innymi za ochotę na seks i odczuwanie pożądania, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

wpływ biegania na życie seksualne

Popularne twierdzenie, że przed ważnym wydarzeniem sportowym (np. startem w maratonie) nie powinno się uprawiać seksu zostało obalone przez naukowców z Kanady. Seks przed zawodami nie ma wpływu na równowagę, czas reakcji, ogólną wydolność tlenową i inne, liczące się w biegu parametry. Podczas stosunku spala się przeciętnie 25-50 kalorii, a nie jest to ogromny wydatek energetyczny i nie powinien mieć wpływu na zmęczenie organizmu następnego dnia. Co więcej, ankietowane podczas Flora London Maraton kobiety bardzo często wygłaszały opinię, że seks przed biegiem je uspokaja i w związku z tym lepiej im się biegnie.

Zobacz także: Wpływ biegania na wydolność organizmu  |   Dlaczego bieganie?  |  Grupy mięśni pracujące podczas treningu na bieżni  |   Zalety bieżni  |  York Fitness T100 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało