Technogym to włoski lider w dziedzinie profesjonalnego sprzętu fitness, który zapewne wielu z Was kojarzy z fitness clubów. Ta uznana marka gości w wielu fitness clubach, hotelach, centrach medycznych i ośrodkach SPA na całym świecie – do chwili obecnej wyposażyła 65 tysięcy klubów i około 100 tysięcy indywidualnych odbiorców. Oferuje najwyższą jakość i ciekawy design, zaś wśród produktów marki znaleźć można sprzęt siłowy, cardio i  urządzenia do treningu funkcjonalnego. Z rozwiązań marki skorzystały między innymi kluby CityFit, ma je również w swoim studio Ewa Chodakowska. Z marką Technogym współpracuje też znany kulturysta, Michał Karmowski i to właśnie na sprzęcie tej marki trenowali piłkarze podczas przygotowań do Euro 2012 oraz FIFA 2014 World Cup. Technogym jest też oficjalną marką Igrzysk Olimpijskich.

Bieżnia MyRun Technogym

Bez dwóch zdań można pokusić się o stwierdzenie, że MyRun to perełka, która zawojuje serce niejednego biegacza. Jest to pierwszy taki sprzęt cardio do użytku domowego, jaki marka Technogym wypuści na polski rynek.  Wizualnie bardzo prosta, jest również łatwa w złożeniu – po dostarczeniu jej do drzwi i rozpakowaniu, montaż trwa dosłownie 5 minut. Jej wymiary to 176 x 78,5 x 126 cm (długość x szerokość x wysokość), waży 92 kilogramy.

Powierzchnia blatu biegowego (bardzo dobrze zamortyzowanego) to 143 x 50 cm, pozwala ona na wygodę i swobodę biegu, dając tym samym poczucie wolności i przestrzeni. Zapewnia ją również prosta budowa, komputer bieżni to prosty, przejrzysty panel wyświetlający podstawowe informacje: czas trwania treningu, poziom wzniosu (możliwy 0-12%), prędkość (od 0,8 do 20 km/h) oraz przebyty dystans.

Bieżnia MyRun Technogym

 

Nie oznacza to oczywiście, że bieżnia nie oferuje żadnych innych opcji – wręcz przeciwnie! Po podłączeniu do bieżni tableta uzyskujemy pełen dostęp do aplikacji treningowej. Dzięki niej, możemy trening zaprojektować tak, by spełniał wszystkie nasze cele. Możliwe jest dokładne rozplanowanie treningów na dany okres czasu (np. treningi przygotowujące do udziału w maratonie). Dzięki aplikacji uzyskujemy dostęp do szerokiego zaplecza programów treningowych, wśród których znajdują się:

  • Improve Your Run – program, który pomoże udoskonalić technikę biegu
  • Maximise Your Training – program interwałowy, który ne tylko pomoże pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale również zwiększyć wydolność i szybkość w bardo efektywny sposób
  • Create Your Ideal Training Programme – czyli indywidualny program, który użytkownik może zbudować sam w oparciu o swoje potrzeby
  • Constant Pulse Rate –opatentowany program marki Technogym, który utrzymuje tętno na optymalnym poziomie.

Bieżnia MyRun Technogym

 

Bieżnię MyRun zaprojektowali najlepsi specjaliści, ciągle konsultując się z profesjonalnymi biegaczami. Adaptacyjna platforma biegowa nie tylko amortyzuje uderzenia, ale zapewnia cichą pracę urządzenia nawet przy maksymalnej prędkości biegu. Ponadto Technogym wraz z grupą medyczną i naukową opracowali specjalny indeks Running Rate, który dokładnie mierzy rezultaty biegu- jego wartość wzrasta wraz z prędkością, regulując częstotliwość kroku, poprawiając wydajność i zmniejszając ryzyko obrażeń. Technogym pozwala na odnalezienie najbardziej optymalnej dla naszego biegu długości kroku. Więcej na temat indeksu i jego działania możecie dowiedzieć się z FILMU.

 Bieżnia MyRun Technogym

Bardzo ciekawą i niespotykaną nigdzie wcześniej opcją jest „Running Music”, dzięki której spośród playlisty użytkownika bieżnia sama wybiera utwory najlepiej dopasowane do tempa biegu. Nie musicie zatem przeszukiwać listy gdy przechodzicie z marszu do sprintu – wasza bieżnia może to zrobić za Was!

Korzystanie z programów sterowanych tętnem wymaga oczywiście pomiaru tego parametru. Twórcy bieżni MyRun wiedzą, że najlepszym do tego narzędziem jest bezprzewodowy pas telemetryczny (dający dużo dokładniejsze wyniki pomiaru, niż spotykane w większości bieżni sensory dotykowe). Sugerowany dla tego modelu jest pas POLAR WEARLINK H7+ Bluetooth, choć może być to również inny pas obsługujący technologię Bluetooth smart 4.0. Pas jest lekki i nie krępuje ruchów, zapewnia zatem możliwość pełnej kontroli parametrów treningu z zachowaniem swobody i komfortu biegu.

Bieżnia MyRun Technogym

 

MyRun jest też bieżnią energooszczędną. Włącza się dopiero, gdy użytkownik wchodzi na bieżnię (ma wbudowany czujnik ruchu) i zużywa średnio ok. 700 W przy prędkości 10 km/h, zaś gdy tylko przestaje być używana przechodzi w tryb standby, konsumując wówczas energię około 0,5W. Ponadto sam proces jej tworzenia minimalizuje zużycie energii i materiałów przemysłowych, stając się tym samym bardziej przyjaznym środowisku.

Rekomendujemy bieżnię MyRun wszystkim tym, którzy szukają niebanalnej, wysokiej jakości i bardzo nowoczesnej choć jednocześnie prostej w obsłudze maszyny cardio do użytku domowego. Spełni oa wymagania nawet najbardziej wymagających, zaawansowanych biegaczy. Dostępna jest tylko w wybranych, najlepszych sklepach w Polsce.

Zobacz również:  Bieżnia treningowa York Fitness T-II 7000  |  Bieżnia Horizon Fitness Paragon 6  |  Rozgrzewka czyli niezbędny element treningu biegowego

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało