Przedział cenowy dostępnych na rynku bieżni z przeznaczeniem do mieszkania/domu jest bardzo duży – waha się pomiędzy 1500 a 15000 zł. Kupując bieżnię należy odpowiedzieć sobie na pytanie jak wiele jesteśmy w stanie na nią przeznaczyć.

Bieżnia York Fitness T300

 

Źródło

Oczywiście, im droższa bieżnia tym:
– mocniejszy silnik,
– większy pas biegowy,
– więcej programów oraz dodatkowych opcji.
Ustalając grupę cenową, w jakiej ma się znaleźć poszukiwana bieżnia, należy wziąć pod uwagę również ilość osób, jaka będzie z niej korzystać – przy większej ich ilości bieżnia powinna być wyposażona w zwiększoną ilość funkcji – tak, by zaspakajać potrzeby każdego z użytkowników, a także pozwalać na dłuższy dopuszczalny dzienny trening. Warto również zwrócić uwagę na cele treningu (trening maratończyka bądź osoby trenującej do zawodów będzie wymagał bieżni o wyższym stopniu zaawansowania niż trening osoby dopiero rozpoczynającej swoją przygodę z joggingiem).

  • Bieżnie w cenach do 2000 zł – w tej grupie cenowej znajdują się bieżnie z silnikami o małej mocy oraz z manualnym wzniosem (najczęściej 2-3 stopniowym). Proponowane osobom, które planują treningi marszowe, o niższym poziomie intensywności – najlepiej dla jednego użytkownika. Pozwalają na rozwijanie maksymalnych prędkości do 12 km/h. W tej grupie bieżni znajduje się na przykład York FitnessT110 Active.
  • Bieżnie w cenach 2000 do 4000 zł – w tej grupie znajdą się bieżnie, które mają mniejsze silniki ale wznios już elektryczny – dobre dla osób, które planują treningi truchtowo-biegowe oraz potrzebują bieżni o nieco większej stabilności i większych możliwościach programowych. Osiągają prędkość maksymalną do 16 km/h. W tej cenie kupimy np. Adventure 1 Plus Horizon Fitness, York Fitness T-II 1000 czy też model Performance 350i marki ProForm.

Bieżnia York Fitness T13i

  • Bieżnie w cenach 4000 do 6000 zł – wyposażone w większe silniki oraz elektryczny wznios a także większą liczbę programów treningowych – zaleca się wybór bieżni z tego przedziału cenowego, jeśli zamierza z niego korzystać większa liczba domowników a także jeśli potrzebne jest urządzenie o zwiększonych opcjach treningowych, przystosowane do intensywnego biegu- zarówno z racji silnika jak i lepszych systemów amortyzacyjnych i szerszego pasa biegowego. W tym przedziale cenowym kupić można np. bieżnię KETTLER RACE czy BH Fitness i.RC02W G6164I.
  • Bieżnie w cenach powyżej 6000 zł (do około 10000 zł – powyżej tej ceny zaczynają się modele o gwarancji „light commercial”, które mogą być używane w mniejszych klubach fitness, choć oczywiście zdarza się, że są nabywane przez użytkowników indywidualnych). Można na nich rozwinąć zdecydowanie większe prędkości niż w przypadku tańszych bieżni (powyżej 20km/h). W tym przedziale cenowym łatwiej też o bieżnię wyposażoną w ortopedyczny pas biegowy (zapewniający lepszą amortyzację, korzystny przy rehabilitacji). Są to np. Kettler Run 7,  T4000 Horizon Fitness, czy elektryczna bieżniaT23.0 Nordictrack.

Bieżnia-Horizon-Fitness-T4000

Oczywiście podane powyżej przedziały cenowe są jedynie umowne. Poszczególni producenci stosują różne polityki cenowe i czasami w niższej cenie można kupić bieżnie z wyższego przedziału podobnie jak możemy trafić na dobrą promocję cenową.

 

Zobacz także:  Amortyzacja bieżni  |  Moc silnika bieżni  |  Wybór bieżni a cele jakie chcemy osiągnąć  |  Programy treningowe  |  Kettler Track Experience

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało