Nie od dzisiaj wiadomo, że bieganie, zarówno w formie aerobowej jak i interwałowej, pozwala spalić mnóstwo kalorii i pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Jeśli zamiast biegania outdoorowego wolicie bieżnię (ma to sporo plusów – przede wszystkim nie ogranicza nas temperatura ani pogoda, a trening można wykonać nie rezygnując z ulubionego serialu), to podpowiemy Wam , jaką bieżnię wybrać by pozbyć się niechcianej oponki.

Jeśli borykasz się z naprawdę sporą nadwagą lub otyłością, przede wszystkim pamiętaj, żeby postawić na bezpieczeństwo. Zwłaszcza w początkowym okresie postaw na marsze po bieżni, regulując wznios, ale nie biegnąc. Przy naprawdę dużej nadwyżce kilogramów, bieganie może zbyt mocno obciążyć stawy kolanowe. Zwróć też uwagę na to, by bieżnia była odpowiednio wytrzymała (świadczy o tym między innymi nośność, czyli maksymalna waga użytkownika, oraz moc silnika bieżni).

Bieganie na bieżni osoba otyła

Źródło

Jeśli jesteś biegaczem rekreacyjnym, masz dość dobrą kondycję i potrafisz biegać naprawdę długo, choć tempem umiarkowanym, to również powinieneś zwrócić uwagę na moc silnika (długie użytkowanie może prowadzić do przegrzania silnika, im jego większa moc, tym wydajniej pracuje), system amortyzacji, jak również możliwości urozmaicania (programy treningowe, współpraca z aplikacjami). Długi bieg pozwoli oczywiście spalić sporo kalorii, jednakże może być monotonny, dlatego dobrze, by bieżnia oferowała coś, co pozwoli zachować wysoki poziom motywacji.

Trening bieżnia Nordictrack

 

Jeśli jesteś osobą wysportowaną, która nabrała nieco tanki tłuszczowej, ale wciąż cieszy się świetną kondycją, to zdecydowanie przyda Ci się bardzo mocny model bieżni. To dla Ciebie wymyślono interwały i sprinty 😉 Treningi nie muszą Ci zajmować wiele czasu, ale warto zwrócić wówczas uwagę na możliwość rozwinięcia dużej prędkości, bardzo mocny silnik i amortyzację. Moc silnika wpływa nie tylko na to, że bieżnia nawet przy dużej prędkości nie przegrzewa się, ale również przy mocnym silniku szybciej zmienia się docelowe wartości prędkości i nachylenia. Dobrze byłoby również zwrócić uwagę na przyciski szybkiego zmieniania prędkości oraz nachylenia.

Sprint bieżnia interwały

Źródło

Bez względu na to, ile masz do zrzucenia, bieżnia na pewno będzie dobrym wyborem i zarówno początkujący jak i zaawansowani mogą, przy obecnej ofercie rynkowej, z łatwością dobrać urządzenie odpowiednie do swoich potrzeb.

 

Zobacz również: Dlaczego warto zainwestować w markową bieżnię zamiast bieżni „no name”?  |  Bieżnia elektryczna Vision Fitness T40  |  Oprogramowanie Passport w bieżniach Horizon i Vision Fitness  |  Bieżnia elektryczna X9i Interactive Incline Trainer Nordictrack

 

Incoming search terms:

  • bieżnia elektryczna hiton polska

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować