Parametry bieżni kupionej do użytku domowego mogą się znacznie różnić od tych, jakimi cechują się bieżnie, które znajdują się w fitness klubach (dlatego niekoniecznie należy się nimi sugerować).

Główną różnicą między tymi typami bieżni jest fakt, iż bieżnie do zastosowania komercyjnego muszą być znacznie bardziej wytrzymałe – o ile bieżnie domowe wykorzystywane będą przez kilka godzin w tygodniu (nawet przy kilku użytkownikach eksploatacja będzie mniejsza niż dla bieżni klubowych), o tyle bieżnie jakie spotkać można w siłowniach pracują przez około 10 godzin na dobę. Korzysta z nich wielu użytkowników o różnych potrzebach, celach i o różnej budowie ciała – stąd też bieżnie klubowe są dużo bardziej multifunkcjonalne i wyposażone są w szereg funkcji, które dla pojedynczego użytkownika mogłyby się okazać zupełnie zbędne. Charakteryzować się też muszą dużo bardziej wytrzymałą ramą i zajmują więcej miejsca.

Generalnie bieżnie klubowe mają:

– większe (mocniejsze) silniki pozwalające na wielogodzinny codzienny trening bez ryzyka ich przegrzania/spalenia, także z większymi prędkościami;

– większe (dłuższe, szersze) pasy biegowe;

– wyższą obciążalność dzięki solidniejszej i stabilniejszej ramie;

– często prostszy interfejs (komputer) użytkownika;

Przedstawione powyżej różnice rzutują również na cenę – indywidualny użytkownik, nawet kupując bieżnię domową z tzw. wyższej półki, poniesie koszt dużo niższy niż gdyby przymierzał się do zakupu bieżni przeznaczonej do użytku fitness clubów. Cena urządzenia klubowego zawierać musi również środki na potencjalne naprawy gwarancyjne, na które bieżnia klubowa z racji dużo częstszego używania jest narażona. Z tych samych powodów bieżnia użytkowana w klubie wymaga stałej (płatnej) konserwacji, w tym czyszczenia przez autoryzowanych serwisantów.

Bieżnia

 

 

Zobacz również:  Bieżnie składane  |  Wybór bieżni a cele jakie chcemy osiągnąć  |  Cena bieżni  |  York Fitness T302

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało