Dokonując wyboru bieżni należy postawić sobie pytanie, jakie cele treningowe zamierza się za pomocą bieżni osiągnąć – ma to bowiem konsekwencje finansowe i oznacza sięganie po zupełnie inną grupę produktową.

Biegacze zombie

 

Źródło

  • Cel „maratończyk” . Osoba reprezentująca tą grupę celów zamierza wykorzystać bieżnię w celu częstych, intensywnych treningów długo rozłożonych w czasie (także dla sportowców). Użytkownik taki zamierza korzystać z bieżni średnio 5 razy w tygodniu. Oznacza to konieczność wybrania bieżni stabilnej (z solidnego materiału), dobrze zamortyzowanej (koniecznie elektrycznej), z dużą ilością programów pozwalających na urozmaicone treningi, o większej mocy silnika i z wyższej półki cenowej – warto bowiem zainwestować więcej pieniędzy w sprzęt, który ma służyć często i intensywnie – zwiększa to bowiem gwarancję dłuższego jego użytkowania bez konieczności dokonywania ustawicznych napraw.
  • Cel „jogger” . Reprezentowany przez osobę, która planuje regularne ale nie bardzo intensywne treningi, głównie dla poprawy ogólnej kondycji bądź zrzucenia zbędnych kilogramów. Osoba taka korzystałaby z bieżni 2-3 razy w tygodniu, w miarę poprawy kondycji zwiększając poziom zaawansowania treningu. Zaleca się bieżnię stabilną, dobrze zamortyzowaną i o rozbudowanej ilości programów, pozwalających w miarę czasu na urozmaicanie treningu w bardziej wymagające elementy.
  • Cel „chodziarz”. Osoba, która posiada takie właśnie cele, planuje treningi sporadyczne i o niezbyt wysokiej intensywności – zaliczymy tu osoby starsze, rekonwalescentów oraz mocno początkujących joggerów. Dla takich osób polecane są bieżnie mniej skomplikowane, nie posiadające wielu wymyślnych programów, z mniejszymi wymiarami pasa biegowego, mogą być nieco lżejsze i o mniejszej mocy silników. Zaliczymy tu bieżnie ze średniej i niższej półki cenowej

Zobacz również:  Trening interwałowy  |   Cena bieżni  |   Moc silnika bieżni  |  Wymiary pasa biegowego  |  Trening na siłę, masę i rzeźbę

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować