Wybór odpowiedniej bieżni związany jest z decyzją o wyborze wielkości i struktury pasa biegowego – chodzi tu o optymalny wybór długości i szerokości pasa oraz ewentualnie jego grubości, jeżeli wybierzemy bieżnię z grubszym pasem ortopedycznym. Wymiary te powinny być dostosowane nie tyle do preferencji jak do wzrostu użytkownika.

Pas biegowy – wymiary

Im wyższego wzrostu jest użytkownik tym większe powinny być wymiary potencjalnego pasa biegowego. Przykładowo, dla osoby o wzroście 170 cm odpowiedni będzie niemal każdy rodzaj bieżni (jako absolutne minimum podaje się 120 cm długości oraz 40 cm szerokości; przeciętnie pas biegowy ma 140 x 45 cm), jednak osoba mierząca 190 cm powinna już rozejrzeć się za modelem o większych wymiarach pasa biegowego, dzięki czemu znacząco wzrośnie jej komfort ćwiczeń. Większe pasy biegowe znajdziemy głównie w modelach bieżni z wyższej półki.

pas biegowy Life Fitness T5 Track

Na zdjęciu widzimy bieżnię elektryczną T5 Track Life Fitness, której wymiary pasa biegowego to 153 x 56 cm.

 

Kupując bieżnię warto zwrócić uwagę na budowę osłony silnika.

Szczególnie w bieżniach z krótszym pasem, odpowiednie wyprofilowanie osłony silnika pozwoli nam wydłużyć krok biegu/chodu, nie ryzykując, że będziemy uderzać o nią stopami.

Zobacz również: Pasy biegowe  |   Wypośrodkowanie pasa bieżni |  Smarowanie bieżni  |   Moc silnika bieżni

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało