Redukcja tkanki tłuszczowej wymaga wprowadzenia w życie przemyślanej strategii treningowej oraz dietetycznej. Należy odstawić przetworzoną, niezdrową żywność i jeść bogate w składniki odżywcze posiłki 5 razy dziennie. Najefektywniejszą strategią treningową jest połączenie treningu siłowego z aerobowym i interwałami, które bardzo korzystnie jest wykonywać na bieżni, którą teraz z powodzeniem można również trzymać w domu.

BH-Fitness-F2W-Bieznia-Elektryczna

Bieżnia BH Fitness to bardzo dobry wybór dla wszystkich, którzy szukają wysokiej jakości urządzenia ze średniej półki cenowej.  Jest składana (wymiary po złożeniu to 105 x 78 x 150 cm, zaś rozłożona zajmuje przestrzeń 174 x 78 x 140 cm) a rolki transportowe pozwalają na przemieszczanie maszyny w obrębie mieszkania nawet pomimo jej wagi (86kg). F2W jest bieżnią elektryczną, pas biegowy napędzany jest przez silnik o maksymalnej mocy 2,5 KM. Użytkownik może rozwinąć prędkość nawet do 18 kilometrów na godzinę. Regulacji, poza prędkością, podlega również wznios blatu bieżni, dzięki ustawieniu kąta nachylenia od 0 do 12% można modyfikować poziom trudności biegu. Zarówno prędkość jak i nachylenie można ustawiać przy użyciu przycisków umieszczonych na poręczy, co jest bardzo wygodne. Bieżnia jest bardzo wytrzymała, może na niej biegać osoba ważąca do 135 kilogramów.

BH-Fitness-F2W-konsola-bieżni

 

Na pulpicie bieżni znajduje się przejrzysty wyświetlacz, na którym pojawiają się parametry treningu – przebyty dystans, prędkość, poziom tętna, liczba spalonych kalorii oraz wartości prędkości i wzniosu. Użytkownik może też wybrać jeden z dwunastu programów treningowych, których struktura rozrysowana jest na umieszczonych z lewej strony wykresach. Jeden z programów sterowany jest tętnem (mierzonym przy użyciu sensorów dotykowych pod pulpitem; bieżnia współpracuje także z bezprzewodowymi pasami napiersiowymi). Na pulpicie umieszczono także przyciski szybkiego wyboru nachylenia i prędkości. Ciekawą opcja jest tryb ECO, który zmniejsza pobieranie energii elektrycznej aż o 25%.

Wybrane opinie użytkowników z serwisu ceneo.pl:
„Mam ją dopiero tydzień, korzystałam 2 razy (po ok. godz. treningu – bieg ok. 10 km/h). To moja pierwsza bieżnia domowa, więc nie mam porównania. Tym niemniej – biorąc pod uwagę bieżnie z siłowni – jestem mile zaskoczona wymiarami, szerokość i długość pasa bieżni (135/51) jest jak najbardziej wystarczająca (mam 1,8 m wzrostu, 65 kg). Korzystała z niej także osoba o wzroście 1,97 m i 100 kg i też jest w porządku – zero drgań, czy jakiegoś wrażenia niestabilności. Bieżnia jest ustawiona na posadzce z gresu. Zmiana prędkości, czy kąta nachylenia w trakcie treningu jest banalnie prosta, start i zatrzymanie stopniowe, bezpieczne. Bieżnia jest cicha, bardziej słychać odgłos kroków biegacza niż hałas silnika, czy przesuwającego się pasa.
Pas bieżni był prawidłowo ustawiony – nic nie trzeba było regulować. Podnoszenie i opuszczanie bieżni łatwe – nawet niezbyt silna osoba da sobie radę.
Wentylator to rzeczywiście trochę gadżet – powiew jest dosyć słaby, ale trudno to uznać za wadę.
Nie korzystałam jeszcze z programów treningowych, więc nic nie mogę powiedzieć.
Do montażu, a szczególnie wstępnego ustawienia, przydadzą się 2 osoby – bieżnia jest bardzo ciężka. Jeżeli ktoś chce ją wnieść na piętro, to musi zorganizować odpowiednich „tragarzy” – paczka ma bardzo duże wymiary i myślę, że przy niektórych klatkach schodowych może być kłopot z wniesieniem.
Generalnie: jestem bardzo zadowolona z zakupu (zapłaciłam 3800, dostawa gratis).”

„Na pierwszy rzut oka, bieżnia jest olbrzymia. Naprawdę duża. Wygląda na stabilną. Przygotowanie do użytku: montaż prostu, pas bieżni – wymagał niestety (wbrew zapewnieniom) ustawiania + a dla kogoś zielonego w temacie to pewna niedogodność. Regulacja wymagała znacznie więcej niż 1/4 obrotu śruby wg instrukcji, ale znacznie więcej.

Użytkowanie: relatywnie cicha, spokojnie jak nie biegasz – możesz to robić nawet w środku nocy bez budzenia domowników (z innego pokoju), sterowanie nachyleniem i regulacja prędkości – bardzo dobra; programy: znam jeden – wg ilości spalonych kalorii, np wybierasz 400 i jedziesz. Fajna sprawa.Bajery: wiatraczek – raczej efekt psychologiczny odgrywa, czuć powiew ale jak się stoi w przedniej części, blisko komputera – jeśli poruszasz się w centralnej części to podmuch powietrza jest słabo odczuwalny; sądzę że otwarte okno najlepiej lub chociaż wiatrak tradycyjny byłby praktyczniejszy. Jest możliwość podłączenia pasa telemetrycznego – nie testowałem, ale informowano mnie że można zrobić tak że ustalamy sobie poziom tętna i bieżnia tak pracuje (reguluje automatycznie prędkość) by tętno zawsze było w okolicy zadanej wartości.”

 

Zobacz również: Adventure 5 Plus Horizon Fitness – bieżnia elektryczna  |  Bieżnia treningowa Adventure 3 Plus Horizon Fitness  |  Bieżnia elektryczna Horizon Adventure 1Plus  |  Bieżnia Kettler Track Performance

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało