BH Fitness to uznany na świecie producent sprzętu sportowego. Swoją produkcję zaczynała od rowerów tradycyjnych, natomiast w chwili obecnej jej asortyment zawiera w sobie bieżnie, rowery treningowe, trenażery wioślarskie, orbitreki, platformy wibracyjne oraz siłownie i atlasy treningowe. Sprzęt produkowany jest zarówno dla użytkowników indywidualnych jak i do użycia komercyjnego.

Bieżnię BH Fitness Magna Pro wykorzystać można zarówno w domowym zaciszu, jak i w klubach fitness. Jej cechą charakterystyczną jest silnik prądu zmiennego (rzadko spotykany w biezniach), którego moc szczytowa to 3,5KM.
O dziwo, nawet tak niewielka moc silnika pozwala na bieg z prędkością aż do 20km/h (czyli bardzo szybkim sprintem), czyli Magna Pro jest odpowiednim urządzeniem zarówno dla osób początkujących, jak i mocno zaawansowanych. Bieżnia odrożnia się również większym niż w większości bieżni (zwłaszcza domowych) zakresem ustawiania kąta nachylenia blatu biezni. Zazwyczaj jest to przedział 0-12%, tu z kolei mamy skalę aż do 15%.

Horizon Magna Pro

Źródło

Wymiary urządzenia to 210 x 93 x 147 cm, nie jest to zatem bieżnia, którą można przechowywać w małych mieszkaniach. Za tymi rozmiarami nie idzie niestety możliwość złożenia, zatem przed zakupem należy sprawdzić, czy mamy dość miejsca, by przechowywać bieżnię w domu. Wymiary te (i waga 170kg…) mają jednak swoje zalety – przyczyniają się bowiem do sporej nośności (maksymalna masa użytkownika to aż 160 kilogramów), jak i do sporych rozmiarów pasa biegowego (155 x 55 cm), które czynią bieżnię BH Fitness Magna Pro świetnym wyborem nawet dla bardzo wysokich osób.

Ogromną zaletą bieżni jest jej system amortyzacyjny, chroniący stawy biegacza – system pochłaniania drgań z 8 elastomerami. Ponadto bieżnia ma bardzo ciekawy i nietypowy system cyfrowej regulacji częstotliwości, która przystosowuje prędkość tak, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort biegu.

Bieżnia ma wbudowane głośniki (z możliwością podłączenia odtwarzacza MP3), wiatrak oraz przyciski szybkiego wyboru prędkości i nachylenia.

Na czytelnym wyświetlaczu pojawiają się wszystkie parametry treningowe (czas, dystans, prędkość, spalone kalorie, tętno). Tętno mierzy się przy wykorzystaniu bezprzewodowego pasa telemetrycznego POLAR, dołaczonego do zestawu. Użytkownik może również skorzystać z jednego z siedmiu programów treningowych (których rysunkowa wzualizacja przedstawiona jest na  obrazkach umieszczonych koło ekranu). Kazdy z programów można wykonać na czterech różnych poziomach trudności. Uzytkwownik może również przeprowadzić na bieżni test sprawnościowy, dzięki czemu ma mozliwość oceny swojej kondycji oraz śledzenia czynionych postępów.

Zalety:
-możliwość przeprowadzenia bardzo ciężkich i zaawansowanych treningów biegowych,
-duża skala kąta nachylenia,
-wygodny i duży  pas bieżni,
-wytrzymałość,
-bardzo dobry system amortyzacyjny
-współpraca z pasem telemetrycznym POLAR

Wady:
-brak możliwości złożenia przy sporych rozmiarach
-ciężka 🙂

Zobacz również:  Bieżnia Elite T 4000 Horizon FitnessOcena biezni treningowych Horizon Fitness  |   Ciekawe strony o bieganiu  |  Test bieżni Horizon Fitness T203

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało