Ta przeznaczona do domowego użytku elektryczna bieżnia marki Horizon Fitness jest urządzeniem zasilanym elektrycznie, z silnikiem o mocy 1,75KM. Pozwala on użytkownikowi na rozwinięcie prędkości nawet do 16km/h – co powala na trenowanie biegów sprinterskich i interwałowych, czyniąc model Adventure 1 Plus wyborem odpowiednim zarówno dla osób zaawansowanych jak i dla początkujących. Poziom trudności ćwiczeń może być również modyfikowany poprzez regulację wzniosu od 0 do 10% (z przeskokiem co 0,5%). Wzniosem steruje się elektrycznie, z poziomu konsoli bieżni, co jest dużo wygodniejsze, niż manualna regulacja pokrętłem. Im większy jest wznios, tym intensywniejszy jest trening i większa liczba spalonych kalorii.

Horizon-Fitness-Adventure-1Plus

 

Wymiary urządzenia to 177 x 85 x 134 cm (przy czym pas biegowy to 140 x 46 cm i zapewnia wygodny bieg; grubość pasa 1,6 mm to z kolei gwarancja doskonałej amortyzacji). Bieżnię można łatwo złożyć (posiada hydrauliczne wspomaganie składania i rozkładania, dzięki czemu nie tylko łatwo ją złożyć, lecz także jest ona bezpieczniejsza gdy w domu są dzieci), co ułatwia jej przechowywanie w domu. Adventure 1 Plus wyposażono też w klucz bezpieczeństwa – klips, przypinany do ubrania podczas biegu, wyłączający bieżnię w przypadku upadku użytkownika.

Horizon-Fitness-Adventure-1Plus-konsola

 

Z poziomu konsoli użytkownik może również szybko zmieniać poziom nachylenia i prędkości. Na wyświetlaczu pojawiają się podstawowe informacje treningowe – prędkość, dystans, liczba spalonych kalorii, poziom tętna (mierzonego przy użyciu sensorów dotykowych lub opcjonalnie – przy wykorzystaniu znacznie dokładniejszego pasa telemetrycznego, który należy dokupić oddzielnie). Użytkownik ma do wyboru 6 programów treningowych, w tym programy sterowane tętnem (Manual, Interval, Rolling, Weight Loss, Hill, HRC).

Horizon_bieznia_Adventure1Plus_skladanie_h

 

Obszernych informacji dostarcza także jedna z opinii o Horizon Adventure 1 Plus od zadowolonego użytkownika [źródło]:

„Zalety:+ funkcjonalność, obsługa, stabilność, pomiar tętna

Bieżnia zakupiona do celów domowych za namową córki która korzysta z podobnego urządzenia w przyszkolnej siłowni.
Zalety :
– markowy uznany producent Horizon ( najtańszy obecnie model )

– polski duży importer ( też serwis )i krajowa gwarancja door to door

– bardzo solidne i ładne wykonanie ( wszystko spasowane, boczne b. solidne rury owalne , całość malowana dobrym srebrno szarym lakierem , stabilna konstrukcja, wygodne duże owalne boczne chwyty pokryte miękka wykładziną i ważne – szeroko rozmieszczone nie przeszkadzają w biegu

– czytelna ” tablica rozdzielcza ” z intuicyjną obsługą wyposażona min. w podgumowane miejsce na komórkę pośrodku – fajna sprawa, są też miejsca do zamontowania głośniczków ale te pewnie są w wyższych modelach

– pomiar tętna na oddzielnych uchwytach oraz jest rzadko spotykana możliwość w/w pomiaru poprzez pas zapinany na ciele ( nie ma go w zestawie )

– najważniejsza sprawa – przy jeszcze sensownych gabarytach ( 177 cm długości ) i wadze 79 kg pas jest bardzo duży 140 x 46 – super wygoda

– chodzi cichutko, silnika nie słychać wcale tylko przesuw pasa, amortyzacja bajka ( jakiś specjalny patent, nie pamiętam )

– super składanie i rozkładanie na teleskopie

100% zadowolenia !!!”

Bądź też opinia krótka i dosadna:

„Doskonały ,sprawdza się idealnie!” [źródło]

***

Zobacz również:  Bieżnia York Fitness T220 Perform  |  Bieżnia York Fitness T210 Perform  |  Bieżnia Reebok Z8 Run

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować