Bieganie to najbardziej naturalna forma aktywności ruchowej człowieka, dająca odmianę i radość życia. Bieżnia pozwala prowadzić trening chodziarski i biegowy na najwyższym poziomie.

 

Paragon 6 to kolejny model w bogatej ofercie bieżni treningowych marki Horizon Fitness. Jest to urządzenie typu Light Commercial, co oznacza, że może być używane zarówno w warunkach domowych, jak i w małych fitness klubach.

Bieżnia paragon 6 Horizon Fitness

 

Specyfikacja techniczna

Paragon 6 to potężna maszyna – wyposażono ją jednak w mechanizm składania (Up&Move), dzięki któremu można po skończonym treningu zaoszczędzić nieco miejsca. Waży aż 110 kilogramów, zaś po rozłożeniu ma wymiary 194 x 91 x 149 cm (dł x szer x wys). Bieżnia zasilana jest sieciowo, w związku z czym podczas treningu musi stać w pobliżu gniazdka elektrycznego. Napędzający pas biegowy silnik osiąga moc szczytową 2,5 KM.

Bieżnia paragon 6 Horizon Fitness

 

 

Sam blat biegowy ma wymiary 154 x 50 cm, jest to zatem bardzo dobra bieżnia dla każdego, niezależnie od wzrostu (im wyższy jest użytkownik, tym dłuższy i szerszy powinien być blat). Bieżnia jest bardzo dobrze zamortyzowana. Wyposażono ją zarówno w system VCS (Variable Cushioning System), jak również w ortopedyczny pas biegowy o grubości 3,1 mm. Nośność urządzenia to 159 kg.

Bieżnia paragon 6 Horizon Fitness

 

Ponadto bieżnia przełączyć się może w tryb oszczędzający energię.

Komputer

Z poziomu komputera, którego konsolę umieszczono na pulpicie bieżni, można zmieniać parametry treningu. Oprócz 7,5” wyświetlacza LCD, wyświetlającego profile programu i funkcje, na pulpici znajdują się przyciski szybkiego wyboru prędkości i nachylenia. Maksymalna prędkość, jaką użytkownik może rozwinąć na bieżni to 20 km/h, zaś nachylenie blatu bieżni ustawić na poziomie 0-15%.

Bieżnia paragon 6 Horizon Fitness

 

Na wyświetlaczu pojawiają się: czas, dystans,kąt nachylenia, prędkość, orientacyjna liczba spalonych kalorii, puls czy liczba okrążeń. Użytkownik może też skorzystać z gotowych programów treningowych, których Paragon 6 ma aż 15. Wśród nich są takie programy, jak: Manual, Intervals, Speed Interval, Peak Interval, Weight Loss, Hill Run, Hill Climb, 5KM, 10KM, Pacer, HRC 1&2, Program Użytkownika 1&2&3. Ma również dostępne oprogramowanie Passport, które umożliwia odbywanie wirtualnych wycieczek i biegów w ciekawych miejscach – jest to nie tylko dodatkowa motywacja, ale i świetna zabawa.

By skorzystać z programów sterowanych tętnem najlepiej jest nabyć pas telemetryczny – bieżnia ma wbudowany odbiornik, umożliwiający odczyt wyników. Co prawda na poręczach znajdują się też sensory dotykowe, ale nie korzystanie z nich podczas biegu jest bardzo niewygodne, a wyniki nie są aż tak dokładne, jak w przypadku skorzystania z pasa.

Zobacz również: Rozgrzewka czyli niezbędny element treningu biegowego  |  Zrób to sam – trening na bieżni Bieganie zimą – jak się przygotować?  |  Bieżnia Horizon Fitness Omega 309 – test

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować