Bieżnie typu light commercial to urządzenia pracujące fitness klubach dla Pań, w małych hotelach, gabinetach  rehabilitacyjnych, przychodniach i ich ogólnym założeniem jest praca do 4h dziennie. Są zatem bardziej wytrzymałe, niż tradycyjne bieżnie domowego użytku, jednak nie są tak wytrzymałe jak urządzenia w tradycyjnych, dużych klubach fitness, pracujące nawet kilkanaście godzin dziennie.

Bieżnia-Horizon-Elite-T4000-bieg

 

Przykładem tego typu bieżni jest właśnie model Elite T 4000 marki Horizon Fitness. Jest to bieżnia elektryczna, jej napęd stanowi silnik o mocy 2,5KM. Tak mocny silnik pozwala użytkownikowi rozwinąć prędkość nawet do 20km/h (podczas gdy przeciętna prędkość bieżni domowych to ok. 15km/h). Wznios blatu bieżni waha się od 0 do 14%, co daje możliwość przeprowadzenia naprawdę ciężkiego  intensywnego treningu biegowego, jest to zatem bieżnia spełniająca wymagania nawet najbardziej zaawansowanych biegaczy.

Bieżnia-Horizon-Elite-T4000-pas

 

Powierzchnia blatu bieżni jest bardzo duża i ma wymiary 152 x 51 cm. Oznacza to, że wygodnie biec będą na niej nawet bardzo wysokie osoby (mniejsza powierzchnia biegowa stwarza im podczas biegu pewien dyskomfort).  Cechą pasa biegowego jest też jego grubość – jest to pas ortopedyczny o grubości 4,4 mm, zapewniający doskonałą amortyzację a dzięki temu zabezpieczający stawy kolanowe i skokowe biegacza. Bieżnia jest też bardzo wytrzymała, jest w stanie bez szkód dla swojej pracy utrzymać użytkownika ważącego nawet 170 kg. Podobnie jak wymiary blatu biegowego, tak i cała bieżnia cechuje się dość sporymi gabarytami: 215 x 94 x 145 cm (można ją oczywiście złożyć i wówczas zajmuje przestrzeń 110 x 94 x 185 cm).

Bieżnia-Horizon-Elite-T4000-pulpit

 

Na pulpicie blatu bieżni znajduje się wyświetlacz, na którym pojawiają się wszystkie istotne dla biegacza informacje treningowe, takie jak czas, prędkość, dystans, odległość całkowita, spalone kalorie czy też poziom tętna. Może być ono mierzone przy użyciu sensorów dotykowych, umieszczonych na poręczy pod pulpitem, lub pasa telemetrycznego (wbudowany odbiornik POLAR, jednak pas nie jest dołączony do zestawu). Na pulpicie przymocowano również klucz bezpieczeństwa (przypina się go do ubrania podczas treningu i w przypadku niechcianego potknięcia lub upadku, klucz wyłącza bieżnię). Użytkownik może również wybrać jeden z 12 programów treningowych. Wśród nich znajdują się dwa sterowane tętnem (intensywność treningu dopasowywana jest na podstawie tętna do celu treningowego). Użytkownik może również wykonać test sprawnościowy.

Wśród funkcji i gadżetów dodatkowych bieżni wymienić można uchwyt na bidon i gazetę, głośniki, wejście słuchawkowe, możliwość podłączenia MP3 i iPoda.

Zobacz również:  Kompaktowa bieżnia York Fitness T I 1000  |  Bieżnia BH Fitness F2W  |  Bieżnia treningowa Adventure 3 Plus Horizon Fitness  |  Bieżnia York Fitness T220 Perform

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało