Bieżnia marki Life Fitness, F1 Smart, doskonale łączy w sobie kompaktowość z mocną podstawą, jaką są wbudowane programy treningowe. Możliwości programowania są wręcz nieograniczone: dostajesz dostęp do strony LFConnect, który pozwala Ci tworzyć treningi online i przetransferować je przez USB do bieżni. Strona oferuje też „buddy program” czy też system wsparcia, by zwiększyć Twoje szanse na osiągnięcie założonych przez Ciebie celów.

Bieżnia Life Fitness F1 Smart

Bieżnia ta ma wymiary 196 x 87 x 150 cm, ma też możliwość złożenia, byśmy mogli zaoszczędzić nieco przestrzeni przy przechowywaniu. Waży 118 kg i ma nośność 137 kg.

Stworzenie trwałej i łatwej w obsłudze bieżni składanej nie jest łatwe, ale na szczęście Life Fitness jest jedną z tych marek, które dobrze to rozumieją.

Zalety

Ogólna jakość. F1 smart to składana bieżnia do użytku domowego, ale jej budowa opiera się o tą samą biomechanikę która sprawia, że Life Fitness jest jednym z liderów w branży bieżni komercyjnych.

Możliwość regulacji kąta nachylenia blatu sprawia, że podczas ćwiczeń wzmacniasz mięśnie i przyspieszasz metabolizm. Wznios może wynieść 12% i zmiana następuje co 0,5%. Urządzenie zapisuje również 3 ulubione wartości nachylenia, do których dostęp uzyskać można korzystając z przycisku  „Szybki Start”.

Konsola. Bieżnia F1 Smart posiada tackę na akcesoria oraz uchwyty na bidon czy butelkę z wodą, które można wyjmować i umyć nawet w zmywarce. Wśród podstawowych programów mamy dostęp do Hill, Manual, Random, Fat Burn i Cardio, jak również do testu kondycji. Gdyby to były jedyne opcje, z pewnością po jakimś czasie można by się poczuć znudzonym, jednak programy w nieskończoność można tworzyć samemu online. Komputer bieżni jest kompatybilny z iPodem.

Bieżnia Life Fitness F1 Smart

Monitorowanie pracy serca. W zestawie znajduje się bezprzewodowy pas do pomiaru tętna, zakładany na klatkę piersiową. Może to pomóc w ćwiczeniach w takiej strefie tętna, jaka odpowiada założonym przez nas celom treningowym.

Amortyzacja FlexDeck: W porównaniu z innymi bieżniami, F1 Smart może absorbować drgania nawet o 30% bardziej. Opatentowana amortyzacja FlexDeck pomaga w poprawie wytrzymałości i zmniejszeniu ryzyka kontuzji. Jest to ta sama wersja, używana w znacznie droższych wersjach bieżni Life Fitness.

Silnik. Bieżnie Life Fitness napędzane są silnikami Magna Drive ™. Są ciche, co sprawia, że dobrze nadają się do użytku domowego. 2,5 KM to wystarczająca moc dla większości trenujących (bardziej wymagający mogą przyjrzeć się modelowi Life Fitness F3 z silnikiem 3 KM).

Zabezpieczenie przed dziećmi. Bieżnia może zostać włączona tylko przy pomocy klucza. Minimalizuje to ryzyko przypadkowego włączenia przez dziecko, psa czy kota.

Inteligentna energia. Coraz więcej firm oferuje nam bieżnie typu eko. Również F1 zmniejsza automatycznie pobór prądu, gdy użytkownik robi przerwę w biegu. Co więcej, im mniej użytkownik waży, tym mniej mocy potrzebuje silnik. Nie ma sensu płacić za energię, której nie używasz!

 

Bieżnia Life Fitness F1 Smart – Specyfikacja techniczna

Ocena ogólna: 4/5

Silnik: 2,5 KM

Nachylenie: 0 – 12%

Blat biegowy: 140 x 51 cm

Prędkość maksymalna: 16 km/h

Nośność: 137 kg

Wymiary: 196 x 87 x 150 cm

Wbudowane programy: 6

 

Wady

Krótki blat. Pas biegowy bieżni F1 Smart ma 140 cm długości. Jest to typowa długość dla bieżni spacerowej, ale niewystarczająca dla wysokich biegaczy – chyba, że korzystają z dużego wzniosu.

Całkowity rozmiar. Mimo wszystko, bieżnia jest sporych gabarytów, więc przy rozłożonym urządzeniu potrzeba dość dużo miejsca (chyba, że przechowujemy ją jednak złożoną).

Bieżnia Life Fitness F1 Smart

Nasz werdykt

Bieżnia F1 Smart Life Fitness to doskonały wybór zwłaszcza dla spacerowiczy i osób do średniego stopnia zaawansowania. Bardzo cieszy możliwość złożenia, bezprzewodowego monitorowania tętna (oraz pas w zestawie), regulacja nachylenia, nieskończone możliwości programowania oraz duża trwałość. Fantastyczna jest również amortyzacja. Jeśli jednak jesteś osobą wyższą i lubisz biegać – wybierz coś z dłuższym blatem.

 

Zobacz również:  Bieżnia elektryczna Platinum Club Series Life Fitness  |  Bieżnia elektryczna X9i Interactive Incline Trainer Nordictrack  |  Bieżnia elektryczna Horizon Fitness T 4000  |  Bieżnia elektryczna Horizon Fitness T 4000

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować