Zarówno model T40, jak i jego składana wersja TF40, współpracują z oprogramowaniem Passport, dzięki któremu w sposób wirtualny przemierzać można wirtualne ścieżki z różnych zakątków świata. Obydwa te modele oferują też dwie wirtualne trasy w technologii Virtual Active. Model T40 wyposażono w silnik o mocy 3 KM (moc znamionowa) oraz Johnson Drive System, intuicyjny, responsywny cyfrowy system napędowy, który automatycznie dopasowuje się do zmian prędkości i nachylenia. Model ma też dużą powierzchnię biegową i na niskich obrotach pracuje bardzo cicho. Vision Fitness T40 jest bieżnią do użytku domowego, której ceny w zależności od konsoli, wahają się między 12 a 17 tys. zł. Klienci mają do wyboru 3 konsole: Classic, Elegant oraz Touch. Konsole różnią się między sobą rodzajem, wielkością ekranu, programami i innymi funkcjami.

Bieżnia T40 Vision

 

ZALETY

Możliwość wyboru konsoli

Każda z dostępnych konsoli ma opcję ładowania USB i akcesoria, takie jak schowki, uchwyty na butelki z wodą czy półki na gazetę / tablet. Konsole Classic, Elegant i Touch mają odpowiednio 5, 15 i 19 programów treningowych. Classic ma duży wyświetlacz LED, Elegant– 10” ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, zaś Touch ekran 15,6”. Touch i Elegant są kompatybilne z ViaFit, zaś Elegant jest jedyną, która posiada system audio i głośniki.

Vision T40 konsole

 

Silnik

T40 ma silnik o mocy 3 KM, który pomaga w rozwijaniu prędkości do 20 km/h. Jest przystosowany do pracy na niskich obrotach, przez co jest wydajny i cichy.

Cyfrowy system napędowy

System napędowy Johnson jest czuły i intuicyjnie, automatycznie dostosowuje się do zmian prędkości i nachylenia.

Amortyzacja

System amortyzacyjny Vision Ultra Zone jest idealny dla organizmu, skutecznością porównywany do… butów ortopedycznych.

Virtual Active

Każda z wersji T40 oferuje Virtual Active przy użyciu oprogramowania Passport. Konsole Touch i Elegant mają je wbudowane, zaś do konsoli Classic należy zakupić je oddzielnie. Dzięki VA można przemierzać wirtualne ścieżki w różnych zakątkach świata w rozdzielczości HD, a ustawienia bieżni zależne są od uwarunkowania terenu. Dwie trasy stanowią standard, dodatkowe można zakupić oddzielnie.

Oprogramowanie Passport

 

Brak konieczności konserwacji

Bieżnia Vision T40 pod względem konserwacji nie wymaga praktycznie żadnej obsługi. Dwuwarstwowy pas biegowy jest  impregnowany woskiem i zachodzi bardzo małe prawdopodobieństwo, że będzie potrzebował poprawy.

Monitorowanie tętna

Wszystkie wersje T40 mają służące do pomiaru tętna sensory dotykowe. Dodatkowo konsole Touch oraz Elegant współpracują z pasem telemetrycznym Polar (w zestawie), który jest zdecydowanie dokładniejszy.

 

Nachylenie blatu

T40 ma możliwość regulacji kąta nachylenia blatu do 15%, co pozwala na aktywowanie różnych grup mięśniowych. Nachyleniem steruje się elektronicznie, dzięki czemu łatwo je zmieniać nawet w trakcie treningu.

Bieżnia T40 Vision

Nośność

Bieżnia jest bardzo wytrzymała, jej nośność to nawet 181 kg.

Bieżnia T40 Vision Touch

 

WADY

Cena

Niestety bez względu na wersję konsoli, jak na bieżnie domowe jest to zdecydowanie wyższa półka cenowa.

Dźwięk

Tylko wersja Elegant ma system audio i wbudowane głośniki. Brakuje tego w pozostałych konsolach.

 

PODSUMOWANIE

W naszej opinii T40 jest wspaniałą bieżnią, choć skierowaną głównie do osób o większych zasobach finansowych. Wybierając ją można oczekiwać trwałości, cichej i płynnej pracy bez przegrzewania silnika oraz bardzo ciekawe opcje urozmaicania treningu.

Specyfikacja techniczna

Moc silnika: 3 KM

Wznios blatu: 0 – 15%

Powierzchnia biegowa: 152 x 51 cm

Możliwość złożenia: Tak

Prędkość: 0,8 – 20 m/h

Nośność: 181 kg

Wymiary: 211 x 110 x 160 cm

Wbudowane programy: zależnie od konsoli

 

Zobacz także:  Oprogramowanie Passport w bieżniach Horizon Fitness i Vision Fitness  |  Bieżnia elektryczna Platinum Club Series Life Fitness  |  Bieżnia elektryczna X9i Interactive Incline Trainer Nordictrack  |  Aplikacja iFit w bieżniach marek Nordictrack i Proform

 

Incoming search terms:

  • bieżnia domowa składana 150 kg

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować