TF20 to model, który otwiera linię TF składanych bieżni marki Vision Fitness. Jego cena zależy od tego, z jaką występuje konsolą: Classic, Touch  czy Elegant.

Podobnie jak inne składane modele marki Vision, bieżnia ta została zaprojektowana z jej własnym Johnson Drive System – cyfrowym systemem napędowym, który intuicyjnie dopasowuje się do zmian prędkości i nachylenia. Model ten ma silnik 2,75 KM (moc znamionowa), a jej nośność wynosi 170 kg (mocniejszy jest model TF40, z silnikiem 3 KM i udźwigiem 181 kg). Nieco krótki jest też blat biegowy – jego długość to 145 cm, podczas gdy standard to 152 cm. Model TF20 nie różni się bardzo znacznie od modelu TF40 – podstawowe różnice to wspomniany już silnik i różnice wymiarowe.

tf-20-classic-hero

 

Bieżnia TF20 Classic

ZALETY

Możliwość wyboru konsoli

Dużym plusem jest możliwość wyboru konsoli. Jeśli szukasz prostej w obsłudze konsoli, to odpowiedni będzie model Classic z wyświetlaczem LED i podstawowymi programami treningowymi. Konsola Touch  wyposażona jest w 15,6-calowy, dotykowy, kolorowy wyświetlacz wysokiej rozdzielczości i dostępem do ViaFit i oprogramowaniem Passport, jest to też jedyna konsola kompatybilna z iPodem. Elegant  z kolei ma kolorowy wyświetlacz 10” z ekranem dotykowym i podobnie jak Touch+ ma dostęp do ViaFit i oprogramowania Passport.

 

Konsola Classic

Konsola Classic

Konsola Elegant

 

Konsola Elegant

Konsola Touch

 

Konsola Touch

Monitoring tętna

Zarówno Touch + jak i Elegant+ wyposażone są zarówno w sensory dotykowe, jak i wbudowany odbiornik z pasem telemetrycznym w zestawie, które pozwalają na bezprzewodowy pomiar tętna. Wartość pulsu jest wykorzystywana w sterowanych tętnem programach treningowych, które pozwolą na szybsze osiągnięcie założonych celów treningowych.

Bezprzewodowy monitoring ViaFit

Dzięki ViaFit użytkownicy mogą śledzić, kontrolować i analizować swoje postępy treningowe bez manualnego wprowadzania danych. Ponadto aplikacja ViaFit dzieli się tymi wynikami z innymi aplikacjami. Lista aplikacji (m.in. Facebook, Runkeeper, Fitbit, Nike+ czy MyFitnessPal) dostępna jest TUTAJ.

Viafit Aplikacja

 

Virtual Active

Technologia ta jest podobna do programów innych marek, które korzystają z Google Maps by tworzyć wirtualne trasy na całym świecie. Virtual Active dostępny jest standardowo w dwóch konsolach z dwiema lokalizacjami. Dodatkowe trasy stanowią wyposażenie opcjonalne.

Bieżnia TF20 Elegant Vision

Bieżnia TF20 Elegant

Unikalne programy treningowe

W konsolach Touch + i Elegant + dostępny jest autorski Sprint 8 High Intensity Training (HIIT) – 20 – minutowy program pozwalający budować beztłuszczową masę mięśniową i spalić tkankę tłuszczową w 8 tygodni. Program ten automatycznie reguluje prędkość i nachylenie, a użytkownik porusza się w zmiennych interwałach intensywnej pracy i odpoczynku.

Napęd cyfrowy

Napęd Johnson Drive System jest bardzo czuły i automatycznie i intuicyjnie dostosowuje i kalibruje się przy zmianach prędkości i nachylenia.

Blat biegowy

System Vision Infinity Deck jest testowany pod kątem przebiegnięcia 42000 kilometrów bez konieczności konserwacji. Włókna pasa biegowego są bezpośrednio impregnowane woskiem. Blat ma grubość 2,5 cm, zaś dwuwarstwowy pas pokryto warstwą fenolową.

Nachylenie

Model ma możliwość regulacji kąta nachylenia do 15%.

Składana rama

Bieżnię można łatwo złożyć i schować, po złożeniu wymiary urządzenia to zaledwie 102 x 110 x 183 cm.

Bieżnia TF20 Touch Vision

 

Bieżnia TF20 Touch

WADY

Brak możliwości ustawienia ujemnego kąta nachylenia blatu

Z cechą taką można się spotkać w niektórych bieżniach z tego samego przedziału cenowego, pozwala to lepiej odzwierciedlić bieg w terenie.

Brak nawiewu

Brak wbudowanego wentylatora jest sporym minusem, zwłaszcza w przypadku bardziej intensywnych treningów.

Wymiary blatu biegowego

Blat/ pas biegowy ma wymiary 145 x 51 cm, co może być problemem dla osób wysokich.

Moc silnika

Po bieżni z tak wysokiej, jak na bieżnie domowe, półki cenowej można spodziewać się jednak mocniejszego silnika niż 2,75 KM.

 

PODSUMOWANIE

Nawet, jeśli istnieją tylko niewielkie różnice między modelem TF20 a droższym TF40, to jednak warto wydać dodatkową kwotę na bardziej zaawansowaną wersję. Silnik TF20 nie jest zbyt imponujący, a brak nawiewu i krótki blat zbyt mocno zmniejszają komfort użytkowania.

Ocena: 6,5/10

 

Specyfikacja techniczna

Moc silnika: 2,75 KM

Wznios blatu: 0 – 15%

Powierzchnia biegowa: 145 x 51 cm

Możliwość złożenia: Tak

Prędkość: 0,8 – 20 m/h

Nośność: 170 kg

Wymiary: 201 x 110 x 160 cm

Wbudowane programy: zależnie od konsoli

 

Zobacz także: Oprogramowanie Passport w bieżniach Horizon i Vision Fitness  |  Bieżnia elektryczna Platinum Club Series Life Fitness  |  Bieżnia elektryczna X9i Interactive Incline Trainer Nordictrack  |  Jaki sprzęt wybrać do treningów w domu? 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować