Nordictrack jest uznaną marką w świecie sprzętu fitness i nieustannie dba o to, by do swojej oferty wprowadzać ciekawe, innowacyjne produkty. X9i Interactive Incline Trainer to bieżnia elektryczna, która zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Na rynku pojawiła się już wcześniej, ale w 2016 roku powróciła w jeszcze bardziej ulepszonej wersji.

Bieżnia Elektryczna X9i Interactive Incline Trainer Nordictrack

 

Efektywny trening

Bieżni tej można używać aż w trzech płaszczyznach wzniosu – na płasko, w skosie dodatnim aż do 40% i w skosie ujemnym do – 6%. W ten sposób spalić można naprawdę dużo kalorii, i to tylko chodząc. Dodatkowo tak duży wznios jest świetnym sposobem na wzmocnienie mięśni.

Bieżnia Elektryczna X9i Interactive Incline Trainer Nordictrack

 

Mniejsze obciążenie stawów

Trening na dużym wzniosie jest zdecydowanie lepszy dla kolan, niż tradycyjny bieg na bieżni, zwłaszcza przy dużej masie ciała. Ponadto X9i Interactive Incline Trainer wyposażono w amortyzację ReFlex Cushioning, dodatkowo zabezpieczający stawy przez absorbcję drgań.

Duży blat biegowy

Powierzchnia pasa to aż 155 x 52 cm – zapewnia to dużą swobodę ruchu nawet dla osób wysokich.

Potężny silnik

Moc znamionowa 3 KM oznacza jakość komercyjną. Pozwala na szybką reakcję na zmianę prędkości oraz nachylenia, jak również na cichą pracę i nie przegrzewanie się sprzętu.

Cicha Praca

Wynika nie tylko z jakości silnika, ale również stąd, że najnowsza wersja bieżni wyposażona została w specjalną technologię redukującą hałas, dzięki której każdy krok jest niemal bezdźwięczny, co czyni bieżnię X9i Interactive Incline Trainer bardzo dobrym wyborem do treningu w warunkach domowych.

Bieżnia Elektryczna X9i Interactive Incline Trainer Nordictrack

 

Ekran dotykowy z wyszukiwarką internetową

Bieżnię wyposażono w pełnokolorowy, dotykowy wyświetlacz z wyszukiwarką Android. Możesz sprawdzić wiadomości sportowe, przeczytać zaległe maile lub przeglądać social media podczas treningu. Ważniejsze jest jednak to, że nowoczesny ekran daje dostęp do treningów i pozwala kontrolować progres. Jest zintegrowany z aplikacją iFit, która pozwala m.in. na przemierzanie wirtualnych tras, zarówno już gotowych, jak i tworzonych przez samego użytkownika (korzystając z Google Street View oraz Google Maps). Trenować można wirtualnie we własnym mieście lub w dowolnym miejscu na świecie. Wznios dopasowuje się do uwarunkowań terenu. Wymagana jest jedynie subskrypcja aplikacji. Dodatkowo przy ekranie znajduje się uchwyt na tablet z regulacją nachylenia.

 

Programy treningowe

X9i ma aż 44 programy treningowe dostępne z poziomu konsoli. Każdy z nich został zaprojektowany przez certyfikowanego trenera personalnego, by najefektywniej skupić się na spalaniu kalorii, odpowiednim wzniosie, prędkości i intensywności.

 

Kompatybilny z iPodem

Bieżnia ma 3 wbudowane głośniki i jest kompatybilna z iPodem, dzięki czemu z łatwością można odbyć trening w rytm ulubionej muzyki.

Monitorowanie tętna

Wartość tętna mierzą czujniki CardioGrip, aczkolwiek o wiele wygodniejsze jest skorzystanie z dołączonego do zestawu bezprzewodowego pasa Polar iFit Bluetooth.

Przyjemna ochłoda

Podczas intensywnych treningów warto jest zadbać o maksymalny komfort. W bieżni X9i zapewnia go podwójny wentylator AutoBreeze, działający w trybie automatycznym (sam dopasowuje nawiew do intensywności) lub manualnym.

Szybkie zmiany prędkości i nachylenia

Klawisze szybkiego wyboru prędkości i nachylenia, umieszczone na pulpicie, pozwalają na gwałtowne i łatwe zmiany parametrów.

Bieżnia Nordictrack C990 Przyciski

 

Specyfikacja techniczna

Wymiary: 181 x 102 x 190 cm (nie ma możliwości złożenia)

Prędkość:  0 – 20 km/h

Wznios: -6 do +40%

Max waga użytkownika: 125 kg

Silnik: 3 KM

Pas biegowy: 152 x 55 cm

 

Podsumowanie

Bieżnia X9i Interactive Incline Trainer jest zdecydowanie innowacyjnym wyborem, który pozwoli na szybkie osiągnięcie wytyczonych sobie celów. Zastosowane technologie i funkcjonalności sprawiają, że każdy trening jest ciekawy, a możliwości ciągłego urozmaicania są wręcz nieograniczone.

 

Zobacz również:  Aplikacja iFit w bieżniach Nordictrack i Proform |  Przyciski szybkiego wyboru prędkości i nachylenia  |  Jaki sprzęt wybrać do treningów w domu?  |  Jak zacząć ćwiczyć na bieżni? 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało