Elite T9 marki Horizon Fitness była najpopularniejszą bieżnią na północnoamerykańskim rynku w roku 2014 i 2015. Jedną z jej najlepszych funkcji jest Passport Video z wirtualnym śledzeniem aktywności. Pozwala na bieg z filmami w jakości HD i dostosowuje prędkość odtwarzania to tempa biegu. Można poczuć przyjemność biegu po Górach Skalistych czy Riwierze Francuskiej, bądź w innym równie atrakcyjnym miejscu. Co prawda oprogramowanie Passport należy zakupić oddzielnie, ale nawet bez niego nie można się nudzić – bieżnia ma aż 44 wbudowane w komputer programy.

Bieżnia Horizon T9 bieg

 

Źródło

Rozmiary pasa biegowego w modelu Elite T9 to 152 x 51 cm i nie wymaga on zbyt częstej konserwacji. Napędzany jest przez silnik o mocy 2,74 KM, ponadto jest doskonale zamortyzowany. Nośność bieżni to 160 kilogramów.

Zalety

Połączenie z aplikacją ViaFit – nową aplikacją Horizon Fitness, która pozwala zaoszczędzić czas poświęcany na śledzenie swoich fitnessowych aktywności. Zbiera i analizuje dane, poza tym współpracuje z innymi aplikacjami sportowymi, takimi jak Nike +, Fitbit czy MyFitnessPal, które pomogą w szybkim osiągnięciu swoich celów.

Pas napiersiowy Polar w zestawie – pozwoli on na śledzenie poziomu tętna w czasie treningu. Podobnie jak pozostałe dane treningowe, również te odnoszące się do pulsu mogą być przesyłane do aplikacji czy stron internetowych.

44 programy treningowe – bieżnia Elite T9 ma też wbudowany cyfrowy kalendarz, pozwalający na ułożenie odpowiedniego planu treningowego na podstawie wybranych programów. Są tu programy interwałowe, celowe, można również samodzielnie zaprojektować i zapisać 2 programy.

Oprogramowanie Passport – pozwala ono na wirtualne podróże biegowe na całym świecie. Używa ono łącza Wifi, przesyłające obraz do domowego telewizora czy monitora. Video w wysokiej rozdzielczości dopasowuje się do tempa chodu czy biegu, a ponadto przez słuchawki bądź głośniki można słuchać dźwięków otoczenia. Filmy Passport sprzedawane są na nośnikach USB. Zawierają np. filmy pozwalające na bieg po Alpach, wspomnianej już Riwierze francuskiej czy Arizonie.

bieznia-Horizon-Elite-T9-Passport

Źródło

Pas biegowy – jego zaletą są nie tylko wymiary 152 x 51 cm, zapewniające swobodę biegu bez względu na wzrost, ale również pokrycie woskiem, które sprawia, że pas nie wymaga konserwacji (a jedynie przecierania od kurzu).

Zmienna amortyzacjabieżnia Elite T9 zapewnia trzy stopnie twardości, przy czym najbardziej miękka część jest umieszczona z przodu – tam, gdzie ląduje stopa, zaś najtwardsza z tyłu, dla lepszego odepchnięcia.

Nachylenie – możesz teraz wspinać się w swoim własnym salonie! Horizon Elite T9 ma możliwość wzniosu nawet o 15%, pomagając znacznie zwiększyć tempo przemiany materii i  uwidocznić mięśnie.

Wyświetlacz – informacje odnośnie parametrów treningowych pojawiają się na kolorowym, dotykowym ekranie 10-calowym. Wyświetlane dane to czas, dystans, nachylenie, spalone kalorie oraz tętno. Pokazany jest również czas i data.

Komputer-bieznia-Horizon-Elite-T9

 

Najwyższa prędkość – na bieżni Elite T9 możliwe jest rozwinięcie prędkości do 20 km/h! Najniższa prędkość to z kolei 0,8 km/h.

Dodatkowe funkcje przy pulpicie – bieżnia posiada podstawkę pod gazetę, dwa uchwyty na bidon, wentylator oraz wbudowane głośniki.

Audio – Elite T9 posiada nie tylko wbudowane głośniki, ale również port USB, który pozwala na podłączenie odtwarzacza Mp3 i trening przy ulubionej muzyce.

Silnik – zaletą silnika jest nie tylko spora moc 2,75 KM, ale również cicha praca.

Składanie – bieżnia posiada wbudowany system hydraulicznego wspomagania składania i rozkładania, dzięki czemu czynności te są nie tylko proste i szybkie, ale również bezpieczne. Wymiary złożone bieżni (długość x szerokość) to 112 x 91 cm (niezłożona ma wówczas 196 x 91 cm).

bieznia-Horizon-Elite-T9-zlozona

 

Źródło

Konserwacja – a właściwie brak potrzeby konserwacji dzięki pokryciu pasa syntetycznym woskiem. Jedyna praca, jaką należy wykonywać utrzymując bieżnię, jest wycieranie kurzu.

Oszczędność energii – jeśli zakończysz trening nie wyłączając bieżni, komputer o paru minutach przechodzi w tryb oszczędnościowy.

 

Wady

W chwili obecnej bieżnia dostępna jest głównie na rynku amerykańskim. Tam zdarzają się negatywne opinie odnośnie okresu gwarancyjnego, jednak jest to rzecz określana na każdy rynek oddzielnie.

bieznia-Horizon-Elite-T9

 

Podsumowanie

Jest to jedna z lepszych bieżni 2015 roku. Bardzo dużo funkcjonalności, współpraca z aplikacjami i różne udogodnienia sprawiają, że bez wątpienia jest to bardzo dobra bieżnia ze średniej półki cenowej.

*Tekst na podstawie recenzji, którą w oryginalnej wersji znaleźć można tutaj (stamtąd pochodzą też zdjęcia bez podanego pod spodem źródła).

Zobacz również: Jaki sprzęt wybrać do treningów w domu?   |  Jak zacząć ćwiczyć na bieżni?  |  Bieżnia elektryczna Horizon Adventure 1 Plus |  Nowoczesna Bieżnia MyRun Technogym

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało