Bieżnia Life Fitness T3 to model wejściowy dla samej marki, ale znacznie przewyższa proste modele innych firm. Bieżnia powstała już jakiś czas temu, bo w 2014 roku i jest bardzo podobna do nieco kosztowniejszego modelu T5. Ma nośność 159 kg, pas biegowy o długości 153 cm, silnik 3 KM ora nachylenie blatu do 15%. Wiele użytkowników będzie usatysfakcjonowanych nawet bez nowości jakie wprowadza model T5, który przede wszystkim ma szerszy pas i większą nośność.

Podobnie jak inne bieżnie Life Fitness,  model ten dostępny jest z dwiema konsolami, Go i Track. Zasadniczo konsola Go ma świetne podstawy, zaś Track wprowadza więcej różnorodności. Konsola Track łączy się z aplikacją LFConnect pozwalającą na śledzenie podstępów. Co ważne, współpracuje też alikacjami innych firm, zaprojektowanymi pod urządzenia mobilne Android i Apple.

Bieznia Life Fitness T3 Go

Konsola Life Fitness Go ma 14 programów treningowych w tym programy klasyczne ( np. Hill), dwa zaawansowane, trzy celowe oraz 5 sterowanych tętnem. Powala też dwóm użytkownikom na zapamiętanie danych i stworzenie programu niestandardowego. Wygodna funkcja szybkiego startu wykorzystuje ulubione ustawienia chodzenia czy biegania użytkownika.

Dodatkowe wbudowane aplikacje i opcje dostępne są z konsolą Track. Łączy się ona z urządzeniami Android oraz Aplle, umożliwiając użytkownikom dostęp do spersonalizowanych ćwiczeń, śledzenia treningów w czasie rzeczywistym oraz korzystanie aplikacji fitness innych firm.

Bieżnia Life Fitness T3 – Zalety

Doskonała amortyzacja. Bieżnia T3 ma pas o wymiarach 153 x 51 cm. Opatentowany system amortyzacji FlexDeck zmniejsza wpływ na stawy aż o 30% w porównaniu z innymi bieżniami.

Nachylenie. Blat bieżni T3 może być nachylony nawet do 15%. Pomaga to użytkownikom w osiąganiu korzyści wynikających z ćwiczeń w różnych uwarunkowaniach terenu i podbiegach – i to bez wychodzenia z domu. Bieg nawet przy nachyleniu 5% może już znacznie podkręcić  naszą przemianę materii.

Monitorowanie tętna. Do zestawu dołączony jest pas do pomiaru tętna, co znacznie ułatwia korzystanie ze starowanych tętnem programów. Daje to większą gwarancję, że użytkownik pracuje z pożądaną dla celu intensywnością.

Ogólna jakość. Bieżnia Life Fitness T3 nie wymaga dodatkowych zabiegów konserwacyjnych. Ma też doskonałe rolki i bardzo cichy silnik. Świetna amortyzacja i oprogramowanie dopełniają listę atrakcyjnej specyfikacji.

Energooszczędność. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, by automatycznie zmniejszać pobór prądu, gdy jest włączone ale nie używane. Ponadto silniki wykorzystywane w bieżniach Life Fitness dopasowują pobór mocy do masy użytkownika i zużywają dokładnie tyle mocy, ile jest konieczne.

Konsole. Konsola Go jest nie tylko kompleksowa jeśli chodzi o opcje treningowe, ale również bardzo intuicyjna w obsłudze. Niezależnie od tego, czy ćwiczysz by zrzucić wagę, zwiększyć wytrzymałość czy szybkość – możesz zrobić doskonały trening. Konsola Track to lepsza opcja dla zaawansowanych użytkowników oraz dla tych, którzy chcą urozmaicić swoje treningi poprzez aplikacje innych firm. Ma 28 wbudowanych programów treningowych oraz tryb manualny, a dostęp do śledzenia postępów w aktywności fizycznej uzyskujemy przez LFConnect. Obie konsole bieżni T3 mają też stojak pod tablet, tacki na akcesoria oraz uchwyty na kubki (można je zmywać w zmywarce).

Silnik. Bieżnie Life Fitness napędzane są przez ciche silniki MagnaDrive. Silnik bieżni T3 ma 3 KM i obsługuje prędkość do 19 km/h.

Nośność. Maksymalna masa użytkownika to aż 159 kg, zaś samo urządzenie waży 111 kg, co gwarantuje jej stabilność i trwałość.

Bieznia Life Fitness T3

Wady

Rozmiar. Bieżnie Life Fitness są dużo większe, niż inne bieżnie do użytku domowego. Model T3 ma wymiary 200 x 88 x 149 cm. Inny model, Life Fitness F3, ma podobne rozmiary ale w przeciwieństwie do T3 może być złożony.

Montaż. Jest niestety dość skomplikowany i może przysporzyć sporo trudności.

Bieznia Life Fitness T3 Track

Podsumowanie

Bieżnia T3 Life Fitness to jeden z lepiej sprzedających się modeli tej marki. Kosztuje mniej niż T5, ale oferuje sporo takich samych korzyści. Jeśli nie potrzebujesz bardzo dużej nośności i szerokiego toru, T3 będzie zdecydowanie lepszą opcją. Jeśli zaś chodzi o wybór konsoli, to wszystko zależy od tego, czy korzystasz z dodatkowych aplikacji śledzących postępy. Konsola Go zadowoli większość użytkowników, natomiast oczekujący dużej różnorodności powinni wybrać model T3 Track – na nim na pewno nie grozi Wam treningowa monotonia.

 

Bieżnia Life Fitness T3 – Kluczowe parametry

Ocena ogólna: 5/5

Silnik: 3 KM

Nachylenie: 0 – 15%

Pas biegowy: 153 x 51 cm

Możliwość złożenia: Nie

Prędkość maksymalna: 19 km/h

Nośność: 159 kg

Wymiary: 200 x 88 x 149 cm

Wbudowane programy: 14 (T5 Go) / 28 (T5 Track)

 

Zobacz także: Bieżnia Life Fitness T5 | Bieżnia elektryczna Life Fitness F3  |  Bieżnia elektryczna Life Fitness F1 Smart Bieżnia elektryczna Life Fitness Platinum Series

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować