Bieżnia Life Fitness T5 zawiera doskonały model bazowy oraz dwie konsole do wyboru: Go oraz Track. Którąkolwiek wybierzecie, model T5 ma fantastyczny system absorpcji drgań, nachylenie blatu do 15% a także funkcję oszczędzającą energię elektryczną.

Bieznia Life Fitness T5

Konsola GO jest prostszą opcją z zaproponowanych, jednak wciąż bardzo efektywną. Posiada 14 programów treningowych oraz tryb manualny. Wśród programów są dwa podstawowe, dwa zaawansowane, trzy zorientowane na cel oraz 5 sterowanych tętnem. Konsola T5 GO pozwala dwóm użytkownikom zapisać swój spersonalizowany profil – więc jeśli chcą zacząć trening, mogą to zrobić od razu, bez scrollowania i przebijania się przez kolejne opcje. Można również skorzystać z opcji Quick Start – bieżnia zaczyna pracować w ulubionym dla użytkownika trybie.

Bieznia Life Fitness T5 - Go Console

Dodatkowo wbudowane programy oraz możliwość współpracy z aplikacjami zewnętrznymi dostępne są z bardziej zaawansowaną konsolą Track. Łączy się ona z urządzeniami Android oraz Apple, umożliwiając tym samym dostęp do spersonalizowanych ćwiczeń, śledzenia ich w czasie rzeczywistym oraz korzystania ze wspomnianych aplikacji treningowych.

Bieznia Life Fitness T5 Track Console

Bieżnia Life Fitness T5 – zalety

Ogólna jakość. Bieżnia domowa T5 wygląda świetnie – bardzo przypomina profesjonalną bieżnię komercyjną. Pas jest praktycznie bezobsługowy, co oznacza, że nie wymaga dodatkowej pracy przy konserwacji i woskowaniu. Silnik pracuje bardzo cicho. Pas do bezprzewodowego pomiaru tętna wchodzi w skład zestawu, zaś amortyzacja jest wręcz wyjątkowa.

Mądre zarządzanie energią. Po co płacić za prąd, którego nie zużywasz? Dwie cechy bieżni stoją na straży ochrony środowiska. Po pierwsze, gdy bieżnia Life Fitness T5 jest włączona, ale nie używana, pobór mocy jest automatycznie zmniejszany aż o 90%. Po drugie silnik dostosowuje swoją moc do masy użytkownika. Oznacza to, że jeśli nie ważysz 180 kilogramów, to silnik z pewnością nie będzie pracował na pełnych obrotach.

Pas biegowy z regulowaną amortyzacją. Pas biegowy ma standardową dla wyższych modeli Life Fitness długość 153 cm, zaś szerokość to aż 56 cm. Uderzenia amortyzowane są przez amortyzatory LifeSpring – działające w technologii, jaka jest stosowana w zawieszeniach Corvette czy zderzakach wagonowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych gum i pianek, sprężyny te nie ulegają rozpadowi.  Dodatkowo możliwość regulacji amortyzacji pomaga biegaczom zwiększyć wytrzymałość i zminimalizować ryzyko obrażeń.

Konsola. Konsola T5 go robi bardzo dobre wrażenie – jej użytkowanie jest intuicyjne. Ma 14 programów, którymi z pewnością nie będziemy zawiedzeni. Bardzo przydatna jest też opcja szybkiego Startu. Z kolei konsola Track jest zdecydowanie najlepszym wyborem dla poważnych sportowców, a także dla każdego, kto w swoich treningach chce też wykorzystywać dodatkowe aplikacje treningowe. Ma aż 28 programów wbudowanych. Na obu konsolach są też stojaki na tablety czy gazety, tacki na akcesoria i uchwyty na kubki, które można myć w zmywarce.

Monitorowanie pracy serca. Dołączony bezprzewodowy pas do pomiaru tętna oraz sensory dotykowe pozwalają na kontrolę pulsu. Pas przydatny jest też przy korzystaniu z programów sterowanych tętnem – kiedy poziom trudności zmieniany jest przez program zależnie od celu i stopnia wytrenowania.

Silnik. Wszystkie bieżnie marki Life Fitness zasilane są przez cichy silnik MagnaDrive. Jego inteligentna technologia wykrywa wagę użytkownika i odpowiednio dostosowuje do niej moc silnika. 3KM pozwalają na dobry trening zarówno okazjonalnym biegaczom, jak i codziennym użytkownikom.

Nachylenie. Blat bieżni może zmieniać nachylenie do 15% z regulacją co 0,5%.

Bieznia Life Fitness T5 w domu

Bieżnia Life Fitness T5 – Kluczowe parametry

Ocena ogólna: 5/5

Silnik: 3 KM

Nachylenie: 0 – 15%

Pas biegowy: 153 x 56 cm

Możliwość złożenia: Nie

Prędkość maksymalna: 19 km/h

Nośność: 182 kg

Wymiary: 202 x 82 x 155 cm

Wbudowane programy: 14 (T5 Go) / 28 (T5 Track)

 

Wady

Rozmiar. Life Fitness T5 jest znacznie większa, niż typowa bieżnia domowa, większa jest też jej waga: aż 155 kg! Warto więc z góry pomyśleć nad miejscem ustawienia, bo jej przestawianie nie należy do łatwych. Plusem jest jednak to, że dzięki temu bieżnia jest bardzo stabilna i ma nośność aż do 182 kg.

Cena. Jak na produkt do użytku domowego, cena jest wysoka.

Bieznia Life Fitness T5 Track

Podsumowanie

Bieżnia Life Fitness T5 to doskonała mieszanka stylu i funkcjonalności. Podoba nam się rewelacyjna amortyzacja, dokładny pomiar pracy serca oraz technologia oszczędzania energii.

Dla większości potencjalnych nabywców polecalibyśmy model z konsolą T5 Go, ponieważ zarówno jej programy jak i obsługa zadowolą każdego. Zaawansowanym oraz szukającym maksymalnego urozmaicenia zalecalibyśmy model z konsolą Pro – zwłaszcza jeśli treningi z aplikacjami są dla Was dodatkową motywacją.

Opinie użytkowników:

„Warta każdego centa! To bieżnia klasy komercyjnej do użytku domowego. Bardzo cicha, zdecydowanie oszczędzam na wycieczkach na siłownię. Ważę 100 kg, rozwaliłbym tanią bieżnię a ta jest dokładnie taka, jak na siłowni. Jestem bardzo zadowolony z zakupu” [Źródło opinii]

„Biegam codziennie, zwłaszcza zimą. Bieżnia jest solidna i dobra dla moich stawów. Nie można prosić o więcej dla domowego urządzenia do ćwiczeń. Poleciłbym znajomemu!” [Źródło opinii]

Zobacz również:  Bieżnia elektryczna Life Fitness F3  |  Bieżnia elektryczna Life Fitness F1 Smart  |  Bieżnia elektryczna Platinum Club Series Life Fitness  |  Bieżnia elektryczna Platinum Club Series Life Fitness

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować