Z8 Run składany model bieżni wypuszczony przez Reebok Fitness na rynek brytyjski w 2011 roku. Zaspokaja popyt na urządzania jednocześnie kompaktowe i funkcjonalne.

Bieżnia ta wymaga minimalnego wkładu w montaż – dostarczona jest już niemal gotowa, trzeba jedynie przymocować kilka śrub do zabezpieczeń pionowych, przykręcić konsolę komputera oraz dokręcić we właściwych miejscach kilka plastikowych osłon.

Zaczynając od postaw: jest to solidna i stabilna maszyna z silnikiem o mocy 2KM, który sprawa, że pas biegowy pracuje lekko nawet przy maksymalnej prędkości 16km/h. Wyposażona jest również w 12 stopniową skalę oporu,  który regulowany jest elektronicznie.

Bieżnia Reebok Z8 Run

 

Źródło

Konsola komputera posiada sześć bezpośrednich przycisków, które dają możliwość zmiany prędkości za pomocą jednego naciśnięcia, a także 6 bezpośrednich przycisków wzniosu, które pozwalają równie szybko zmienić kąt nachylenia bieżni (w skali od 2 do 12%). Jesteśmy ogromnymi fanami tego typu bezpośrednich przycisków na bieżniach, ponieważ czyni to zmianę prędkości czy nachylenia podczas biegu znacznie łatwiejszą.

Jak na tak kompaktową bieżnię, powierzchnia biegowa ma dość przyzwoite wymiary – 41 cm szerokości oraz 130 cm długości.  Z obydwu stron blatu bieżni znajdują się elastomery, które zapewniają amortyzację bieżni. Inspiracją do systemu amortyzacji zastosowanego urządzeniu była budowa buta Reebok Zig i był to strzał w dziesiątkę 🙂

Duże wrażenie robi konsola komputera, wyposażona w 3 podświetlane LEDowe okna, ekran LCD oraz głośniki. Podstawowe informacje zwrotne, takie jak prędkość, wznios, przebyty dystans oraz tętno wyświetlane są jasno i czytelnie w oknach LED, podczas gdy ekran LCD zajęty jest wyświetleniami ustawień programowych.

Bieżnia posiada 12 predefiniowanych programów. Profil każdego z nich jest nadrukowany na konsoli, natomiast czas trwania może być dowolnie ustawiony przez użytkownika. W każdym z programów można kontrolować prędkość oraz nachylenie, a także zmianę poziomu trudności pomiędzy programami. Oczywiście, ustawienia można również wprowadzać w trybie manualnym, wtedy to użytkownik określa prędkość i nachylenie odpowiednie do swoich upodobań. Miłym akcentem jest możliwość ustawienia docelowego czasu, dystansu bądź liczby spalonych kalorii również w programie manualnym, czyniąc łatwiejszym osiąganie założonych celów treningowych. W końcu, jest również funkcja „body fat”, która wymaga wprowadzenia do panelu konsoli wieku, płci, wagi oraz wzrostu, chwycenia dotykowych sensorów służących do mierzenia pulsu przez około 10 sekund, by otrzymać wyniki pomiaru tkanki tłuszczowej w organizmie.

Mechanizm składania jest łatwy w obsłudze. Kółka transportowe umożliwiają przechylenie bieżni i przestawienie złożonego urządzenia w dowolne miejsce. Na urządzenie udzielana jest dwuletnia gwarancja.

Zobacz również:  BH Fitness  |  York Fitness  |  Alternatywny trening na bieżni  |  Reebok T3.2  |  York Fitness T101 Heritage

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować