Przeznaczona do użytku domowego i komercyjnego bieżnia T-II 7000 marki York Fitness jest jedną z bardziej nowoczesnych i intuicyjnych w obsłudze bieżni marki. Zasilana sieciowo maszyna ma wagę około 100 kilogramów zaś jej nośność to 150 kg (nośność, czyli maksymalna masa użytkownika to parametr określający, ile może ważyć osoba trenująca bez zgubnego wpływu jej masy ciała na płynną pracę urządzenia i jego części; wysoka wartość tego parametru oznacza również, że wytrzymałość urządzenia jest duża i może na niej trenować kilka osób bez obaw o większą eksploatację). Bieżnia ma wymiary 205 x 85 x 141 cm (po złożeniu jest to 131 x 85 x 169 cm, bieżnię wyposażono w hydrauliczny system wspomagania składania i rozkładania ), zaś jej pas biegowy ma wymiary 150 x 52 cm, co czyni ją wygodną nawet dla wysokich użytkowników. Ponadto pas ma 3,3 mm grubości, która zapewnia dodatkową amortyzację.
Silnik w momencie pracy maksymalnej osiąga moc aż 6 KM umożliwiając użytkownikowi na rozwinięcie prędkości do 22 km/h. Poziom trudności zmieniać można również zmieniając kąt nachylenia blatu w skali 0-15% (steruje się nim elektronicznie z poziomu komputera bieżni).

Bieżnia York Fitness T II 7000

 

Dla urozmaicenia rutyny treningowej i większej motywacji użytkownik może skorzystać z jednego z dostępnych programów treningowych. T-II 7000 ma ich aż 10, a wśród nich znajdują się:
-program manualny (dowolne, ręczne sterowanie prędkością i nachyleniem,
program celowy (nastawiony na określenie konkretnego celu),
6 programów predefiniowanych (najczęściej są to programy odwzorowujące określone uwarunkowania terenu),
program sterowany tętnem (komputer sam steruje nachyleniem i prędkością by utrzymać tętno na założonym wcześniej poziomie; konieczny jest tu pomiar tętna, możliwy przy wykorzystaniu dołączonego do zestawu pasa telemetrycznego bądź umieszczonych na poręczy sensorów dotykowych; zaleca się jednak tą pierwszą opcję ponieważ daje o wiele dokładniejsze wyniki),
program użytkownika (czyli taki, który użytkownik może samodzielnie zaprojektować).

Bieżnię wyposażono także w szereg funkcjonalności, uatrakcyjniających korzystanie z urządzenia: półkę na książkę / tablet, pojemnik na bidon, port USB, ładowarkę USB (biegnąc ładujemy telefon), głośniki, podłączenie do MP3, odtwarzacz audio i video oraz połączenie Y-connection (bluetooth).

Zobacz również:  Bieżnia elektryczna Horizon Fitness Paragon 6  |  Zrób to sam – treningi interwałowe na bieżni  |  Bieganie zimą  |  Bieżnia Omega 309 marki Horizon Fitness 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Trackbacks

  1. Wrz 12th, 2017 13:30