Bieżnia Track Experience marki Kettler to urządzenie, które może być wykorzystywane zarówno w warunkach domowych, jak i w małych klubach fitness. Zasilany sieciowo silnik elektryczny o mocy trwałej silnika 3 KM (i mocy maksymalnej 7,5KM) umożliwia bieg z prędkością nawet do 20 km na godzinę (większość sprzętu domowego dysponuje możliwością rozwinięcia maksymalnie 15-16km/h). Poziom trudności treningu można też regulować poprzez wznios – w tym modelu może to być 0-12% (zarówno poziom nachylenia jak i prędkość regulowane są elektronicznie).

Bieżnia Kettler Track Experience

 

Maksymalna masa wchodzącego na urządzenie biegacza to 150 kilogramów (przy czym sama bieżnia waży tylko dwadzieścia kilogramów mniej!). Dzięki długiemu i szerokiemu pasowi biegowemu (150×50 cm) można na bieżni poczuć się swobodnie i komfortowo. Sama maszyna ma wymiary 200/87/145 cm (dł./szer./wys.) , przy czym po złożeniu wynoszą one 89/87/192 cm. Mechanizm składania umożliwia nie tylko łatwiejsze przechowywanie bieżni, ale również jej transport. Pomocne są w tym również rolki transportowe, dzięki którym bez problemu możemy przemieścić urządzenie w różne miejsca naszej domowej siłowni.

Bieżnia Kettler Track Experience

 

Na wyświetlaczu pojawiają się ważne dla biegacza wskaźniki treningowe, takie jak czas, przebyty dystans, liczba spalonych kalorii, prędkość, całkowita liczba przebytych kilometrów oraz wielkość tętna (komputer oblicza również maksymalną jego wartość dla danego użytkownika). Pomiar tętna odbywa się przy użyciu sensorów dotykowych lub (co jest zalecane ze względu na większą dokładność pomiaru), bezprzewodowego pasa telemetrycznego. Ćwiczący możliwe wybrać jeden z dziesięciu programów treningowych (z czego aż 8 sterowanych jest tętnem!). Dzięki bezpośrednim przyciskom może również według własnego uznania regulować wartości prędkości oraz kąta nachylenia blatu bieżni.  Komputer pozwala na zapamiętywanie osobistych danych oraz przenoszenie ich na nośnik danych poprzez złącze PC. Ponadto użytkownik może przeprowadzić na bieżni test fitness i za jego pomocą określić stan swojej kondycji.

Zobacz również:  Motywacja do ćwiczeń na bieżni  | Wszystko, co powinniście wiedzieć o marce Kettler  |  Reebok T4.2  |  York Fitness T301

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało