Jednym z najnowszych modeli domowych bieżni marki York Fitness jest T I 1000. Jest to bardzo prosta bieżnia, którą polecamy zwłaszcza osobom początkującym oraz tym, którzy chcą o bieżnię uzupełnić domową siłownię, jednak nie dysponują zbyt wielką przestrzenią mieszkalną, stąd też szukają prostego, składanego i maksymalnie kompaktowego modelu.
T I 1000 spełnia te warunki. Jej wymiary po rozłożeniu to 158 x 74 x 148 cm (120 x 74 x 148 cm po złożeniu, które ułatwione jest dzięki hydraulicznemu systemowi wspomagania składania i rozkładania bieżni; ten system jest też bardzo dobrym zabezpieczeniem  w przypadku małych dzieci – powolne opadanie blatu podczas rozkładania daje rodzicom możliwość zareagowania w przypadku znalezienia się w niewłaściwym miejscu wszędobylskiej pociechy).

Bieżnia York Fitness T I 1000

 

Wymiary blatu bieżni to 120 x 41 cm (wygodna dla osób o wzroście średnim, bardzo wysokie osoby powinny jednak rozważyć wybór nieco większego modelu). Jest to bieżnia elektryczna, trzeba zatem pomyśleć o tym, by podczas trening ustawić ją w pobliżu gniazdka elektrycznego. Przesuwanie bieżni w obrębie pomieszczenia bardzo ułatwiają rolki transportowe.

Bieżnia York Fitness T I 1000
Moc  znamionowa silnika też bieżni to 1.0 KM (1,5KM w chwili pracy maksymalnej), nie jest to zatem bardzo silny model, ale wystarcza do domowego treningu. Nośność bieżni to 110 kg. Podczas treningu użytkownik może ustawić prędkość do 13km/h. By zmienić poziom trudności ćwiczeń, może również zmienić wznios blatu bieżni (ustawia się go manualnie i jest dwustopniowy).

Bieżnia York Fitness T I 1000

 

Na wyświetlaczu LCD, umieszczonym na niezwykle prostym pulpicie bieżni, pojawiają się podstawowe parametry treningowe – prędkość, dystans, energia czy tętno. Pomiar tętna następuje przy użyciu sensorów dotykowych, które znajdują się na poręczach pod pulpitem. Na poręczach bocznych umieszczono również przyciski sterowania prędkością. Na pulpicie znajdują się również schowki (np. na bidon) oraz klucz bezpieczeństwa. Użytkownik może również skorzystać z jednego z pięciu programów treningowych (manualny, 3 celowe i predefiniowany).

 

Zobacz również: Bieżnie wielokierunkowe  |  Bieżnia BH Fitness F2W  |  Adventure 5 Plus Horizon Fitness – bieżnia elektryczna  |  Bieżnia treningowa Adventure 3 Plus Horizon Fitness

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało