Tekst jest tłumaczeniem przeglądu zamieszczonym na stronie . Należy jednak wziąć pod uwagę, iż jest to strona amerykańska i część informacji (takich jak dostępne modele, gwarancja czy półka cenowa) może różnić się od tych, opisujących warunki na polskim rynku Horizona.

Bieżnie Horizon Fitness należą do jednych z kilku marek produkowanych przez Johnson Health Technology, lidera w produkcji sprzętu fitness Ameryce Północnej i będącego piątym co do wielkości na świecie. Johnson ma już 30 lat i produkuje kilka wysokiej klasy bieżni marek takich jak Matrix, ale Horizon to jedna z jego wiodących linii w niższych półkach cenowych. Bardziej zaawansowane modele Horizona oferują naprawdę dobrą jakość.

Horizon-Fitness-T101


Źródło

W obszernym katalogu produktów Horizon Fitness posiada wiele opcji dla tych, którzy chcą kupić bieżnię lub dowolnego rodzaju sprzęt do ćwiczeń. Marka ma w ofercie oprócz bieżni również taki sprzęt jak rowery i trenażery eliptyczne. Opisują swoje produkty jako wygodny i rozrywkowy sposób ćwiczeń. W swoich trenażerach eliptycznych podkreślają ich specjalny sposób zaprojektowania, który minimalizuje negatywny wpływ na organizm użytkownika.

Jeśli jakoś jest problemem, wówczas problemem może być również bezpieczeństwo ćwiczeń użytkownika. By upewnić się, że każdy fragment, każda część urządzenia jest bezpieczna, cały sprzęt, jaki Horizon wykorzystuje do produkcji swoich urządzeń jest na najwyższym poziomie. Mimo wykorzystania zaawansowanych technologii, i tak bardzo dokładnie sprawdzanych jest ok. 10% gotowych maszyn do ćwiczeń. Po szczegółowej inspekcji sprzęt jest całkowicie demontowany, następnie składany i sprawdzany ponownie, po czym cała operacja wykonywana jest jeszcze raz.

Jedną z najmniejszych bieżni marki jest model T101. Ma on silnik o mocy 2,25KM, pozwalający na spokojny bieg. Użytkownik może na niej jednak biec z prędkością nawet 10 min (16 km) na godzinę, przy wzniosie do 10%. Maksymalna prędkość i nachylenie urządzenia są bardzo imponujące, zwłaszcza, że może utrzymać użytkowników o wadze do ok. 135 kg (300 funtów). Ma też wbudowane głośniki i odtwarzacz mp3. Horizon udziela dożywotniej gwarancji na silnik i ramę.

Horizon jest również wytwórcą kompaktowych bieżni zaprojektowanych tak, by dopasować się do niewielkich przestrzeni i ograniczonych możliwości przechowywania. Pod tym kątem szczególnie warto przyjrzeć się bieżni Horizon Fitness Evolve SG, zaprojektowanej dla efektywnego treningu ale również oszczędzania przestrzeni. Bieżnia ta ma głośniki, podobnie jak model T101, ale jej powierzchnia biegowa jest znacznie mniejsza.  Horizon zapewnia jednak, że nie oznacza to jednak braku wygody w biegu u przeciętnej budowy chodziarza czy biegacza. Składana konstrukcja pozwala na przechowywanie bieżni za szafą lub pod łóżkiem.

Ulepszoną wersją modelu T101 jest model T202. Współpracuje on z iPodem, pozwala na ładowanie i wgrywanie systemu zaprojektowanego specjalnie dla niego.  Pozwala biegaczom na rozwinięcie prędkości do 19km/h przy wzniosie do 12% – jest to więc odpowiednia bieżnia dla „poważnych” biegaczy. Ma on silnik o mocy 2,5KM zaś jego nośność to około 160 kg (350 funtów). T202 jest silniejsza niż T101, ale jest to również droższy model bieżni.  Cechą wielu bieżni Horizon Fitness są wbudowane głośniki i wytrzymałe silniki, i to właśnie one są gwarantami reklamowanej wygody i rozrywki podczas treningu na bieżni Horizon’a.

Zalety bieżni Horizon:

  • Cena. Bieżnie Horizon to odpowiedni wybór dla osób o bardziej ograniczony budżecie.
  • Amortyzacja. Dzięki systemowi COMFORTselect ™ użytkownik ma możliwość regulacji amortyzacji urządzenia.
  • Konsola. Jest w bieżniach Horizona intuicyjna i bardzo dobrze wygląda. Np. model T93 ma podświetlany wyświetlacz LCD, wiatrak, gniazdo iPoda i możliwość wyboru jednego z 14 programów treningowych.
  • Przenośność. Większość bieżni marki Horizon można złożyć i przestawić w dowolny kąt pomieszczenia.
  • Stabilność – wytrzymałość bieżni jest chwalona przez klientów.
  • Gwarancja. Horizon oferuje bardzo dobre warunki gwarancyjne.

Wady:

  • Silniki. Część z nich ma nieco zbyt słabą moc. Co prawda T93 ma silnik o mocy 2,5KM, ale już np. Evolve SG dysponuje tylko1,5konnym silnikiem.
  • Wielkość blatu biegowego. Niektórym małe pasy biegowe nie przeszkadzają, jedna część użytkowników twierdzi, że małe rozmiary bieżni krępują ich swobodę ruhu podczas treningu.

Werdykt.

Zaawansowane modele Horizon fitness to dobry wybór dla osób wymagających ale nie dysponujących zbyt wielkim budżetem. Mają często wytrzymałe silniki, motywujące programy treningowe oraz wbudowane głośniki. Często wspierane są również bardzo dobrymi warunkami gwarancyjnymi. Mają jednak również i wady (słabe silniki w niektórych modelach). Ponieważ jednak pomiędzy różnymi opcjami zaawansowania modeli Horizon Fitness ich ceny nie różnią się specjalnie, użytkownicy decydując się na zakup modeli tej marki, powinni postawić na droższe wersje.

Zobacz również:  Kompaktowa bieżnia York Fitness T I 1000  |  Bieżnie wielokierunkowe  |  Bieżnia BH Fitness F2W  |  Adventure 5 Plus Horizon Fitness – bieżnia elektryczna

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało