Bieżnia Reebok T5.2 jest jedną z wydajniejszych maszyn z serii. Co dziwne, pomimo, iż nie jest to najnowszy model z port folio marki Reebok Fitness, wcale nie wygląda na przestarzały – być może jest to spowodowane klasycznym wyglądem urządzenia, a może po prostu wyglądem bieżnia ta „wyprzedziła swoje czasy”.

Bieżnia T5.2 jest nazywana starszym bratem jednej z najlepszych bieżni wszechczasów – Reebok T3.2.

Bieżnia Reebok T5.2

 

Zacznijmy od podstaw: bieżnia jest napędzana przez silnik o mocy ciągłej 2,25KM, ma pas biegowy o wymiarach 50 x 150 cm i biegnąc na niej można osiągnąć prędkość 19 km/h. Poziom wzniosu sterowany jest elektronicznie i ma 15 stopni nachylenia blatu.

Jak dotąd – wydaje się dość standardowo. Wyjątkowe doświadczenia jakie oferuje ten model bieżni, można poznać dopiero po jej uruchomieniu i rozpoczęciu biegu. T5.2 jest wyposażona w opatentowaną przez Reeboka technologię zawieszenia wahliwego – w wyniku jej zastosowania podczas biegu pas biegowy rusza się i następuje doskonała absorpcja uderzeń. Choć początkowo wydaje się to bardzo dziwnym pomysłem, to jednak sprawdza się znakomicie. Największy ruch pasa następuje z przodu blatu bieżni, tył pozostaje stosunkowo nieruchomy.

Innowacyjność tej bieżni nie wynika jednak tylko z zawieszenia. Komputer i wyświetlacz bardzo różni się od tradycyjnych komputerów w bieżniach. W jego centrum znajduje się siedmiocalowy ekran dotykowy, który zapewnia użytkownikowi niezwykle intuicyjny interfejs, dający mu możliwość kontroli każdego aspektu jego treningu na bieżni. Nawet poziomem głośności  głośników (umieszczonych z każdej strony komputera) albo włączaniem lub wyłączaniem  wentylatora (umieszczonego nad ekranem) można sterować z ekranu dotykowego. Dla fanów iPoda jest też specjalna stacja ładująca, dzięki czemu muzyka z iPoda gra przez głośniki, a samo urządzenie w tym czasie ładuje się.

Bieżnia T5.2 została wyposażona w przyzwoitą liczbę programów treningowych, podzielonych na kilka logicznych grup. Są 3 programy celowe (określenie celu czasowego, dystansowego lub energetycznego), interwał prędkościowy (12 poziomów), interwał oparty na wzniosie (12 poziomów), program odchudzający (7 poziomów), program sterowany tętnem, program 5-kilometrowy a także, dla większej elastyczności są również 3 programy, które mogą być zdefiniowane według indywidualnych upodobań użytkownika. Dodatkowo komputer może zapamiętać profile 9 różnych użytkowników (muszą oni wprowadzić swój wiek, płeć, wagę itd.), a dane te są wykorzystywane by urządzenie mogło przedstawić jak najdokładniejszą liczbę spalonych kalorii.

 

Bieżnia Reebok T5.2

Źródło

Jesteśmy wielkimi fanami kontroli tętna, więc było nam miło zobaczyć, iż urządzenie jest wyposażone w odbiornik, który odczytuje pomiary tętna z bezprzewodowego pasa telemetrycznego (należy go nabyć dodatkowo).

Poza amortyzacją i wyświetlaczem istnieje również trzecia, bardzo unikalna cecha tej bieżni – jest to para sensorów ruchu. Prędkość pasa bieżni może być kontrolowana właśnie przy użyciu tych czujników – przesuwając dłonią nad prawym czujnikiem zwiększamy prędkość bieżni, przesuwając dłonią nad sensorem lewym – zwalniamy, zaś równoczesny ruch dłońmi nad obydwoma sensorami zatrzymuje maszynę. Co prawda oswojenie się z tą metodą regulacji prędkości zajmuje nieco czasu, jednak po jakimś czasie wchodzi to w nawyk i wydaje się całkiem naturalne. Te „kontrolki jedi” są znakomitym pomysłem i to wstyd, że tak mało bieżni jest wyposażonych w taką technologię.

Bieżnia należy do urządzeń dużych i ciężkich (ponad dwa metry blatu), więc przemieszczanie jej może się wydawać bardzo uciążliwe, ale ze złożonym blatem możemy przechylić bieżnię lekko do tylu, a wtedy wyskakuje dodatkowe kółko i zamyka się zatrzask bieżni. W połączeniu z kółkami z przodu urządzenia sprawia, iż bieżnią można bardzo łatwo manewrować po pomieszczeniu.

Jesteśmy również pod sporym wrażeniem wyglądu oraz sposobu budowy tego urządzenia. Znaki jakości takich komponentów jak rolki, silnik i pas biegowy, które zostały użyte przy konstrukcji T5.2 sprawiają, że jest to naprawdę ciche urządzenie. Widzieliśmy już bieżnie z bardziej rozbudowanymi silnikami, które brzmiały przy tym modelu jak suszarka do włosów.

Gwarancja na tą bieżnię udzielana jest na dwa lata.

Specyfikacja techniczna

 • Waga urządzenia: 107 kg
 • Zasilanie: sieciowe
 • Prędkość: 0 – 19km/h
 • Wznios: 0-15%, regulowany elektrycznie
 • Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
 • Wymiary pasa biegowego: 50 x 150 cm
 • Wymiary bieżni (rozłożonej) 206 x 86 x 144 cm
 • Wymiary bieżni (po złożeniu) 140 x 86 x 167 cm
 • Wyświetlacz LCD z ekranem dotykowym
 • Stacja dokująca na iPoda, uchwyty na bidon
 • 44 programy treningowe, w tym program sterowany tętnem

Zobacz również:  York Fitness T110 Active |  York Fitness T100 |  Reebok T4.2  |  Reebok – o marce  |  Reebok T3.2

 

Incoming search terms:

 • bieżnia reebok t5 2

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować