Poszukiwania idealnego sprzętu do domowego treningu cardio nie jest prostą sprawą, zwłaszcza, jeśli nie dysponujemy zbyt dużą powierzchnią użytkową. Nasz wybór pada wówczas na urządzenia nie tylko składane (opcję tą posiada większość dostępnych na rynku bieżni), ale również kompaktowe. Taką bieżnią bez wątpienia jest York Fitness T II 1000, która pomimo swoich niewielkich wymiarów (158 x 74 x 148 cm) w niczym nie przeszkadza w wykonaniu bardzo satysfakcjonującego, domowego treningu biegowego. Jest to młodsza, nieco bardziej zaawansowana wersja bieżni T I marki York Fitness.

Bieżnia York Fitness T II 1000

Rozmiary blatu biegowego to 120 x 41 cm, co jest wielkością wystarczającą dla swobodnego biegu osób o przeciętnym wzroście (osoby bardzo wysokie mogłyby jednak odczuwać pewien dyskomfort i powinny rozważyć opcję bardziej rozbudowanego modelu). Nośność urządzenia to 110 kilogramów – tyle może ważyć użytkownik bez obaw, że nawet intensywnie użytkując bieżnię, spowoduje zakłócenia w jej pracy. T  II to model bieżni elektrycznej, napęd zapewnia silnik o znamionowej mocy 1,25KM (jego moc maksymalna to z kolei 1,75KM). Użytkownik może rozwinąć prędkość aż do 14 km/h i zmienić kąt nachylenia blatu bieżni (możliwe nachylenie to 0 -12%, przy czym nie zaleca się biegu przy nachyleniu 0%, ponieważ jest to mało funkcjonalne – biegając w terenie zazwyczaj mamy do czynienia ze zmianą kąta, nawet niewielką, zatem zachowanie tej podstawy funkcjonalnej jest znacznie korzystniejsze dla organizmu, niż bieg przy dość sztucznych nachyleniu 0%).

Bieżnia York Fitness T II 1000
Bieżnia nieco zaskakuje wygładem pulpitu – znajduje się na nim przejrzysty, spory wielkościowo ekran LCD oraz podstawowe przyciski zmiany najważniejszych wartości. Parametry treningu pojawiają się właśnie na ekranie wyświetlacza i są to czas, prędkość, dystans, spalone kalorie i tętno (mierzone przy użyciu sensorów dotykowych). Poziom prędkości i kąt nachylenia może być także zmieniany przy użyciu znajdujących się na poręczach przycisków. Użytkownik może skorzystać z jednego z 5 programów treningowych (manualny, predefiniowany i 3 celowe, zorientowane na czas, dystans lub liczbę spalonych kalorii). Przy pulpicie umieszczono tez klucz bezpieczeństwa – specjalny klips, który należy przypiąć do ubrania podczas treningu. Wyłącza on bieżnię w przypadku, gdyby użytkownik stracił równowagę.

Zobacz również:  Kompaktowa bieżnia York Fitness T I 1000  |  Bieżnie wielokierunkowe  |  Bieżnia BH Fitness F2W  |  Bieżnia York Fitness T210 Perform

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować